پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

تعلل بانک مرکزی برای تخصیص ارز به کالاهای اساسی

2473677

با وجود اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که مشکلی از بابت تامین ارز وجود ندارد اما واردکنندگان کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی معتقدند که بانک مرکزی برای تخصیص ارز واردات این کالاها تعلل می‌کند.

به گزارش کشاورزی آینده جهان (کاج) ، یک مقام مسئول از تعلل بانک مرکزی در تخصیص ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی خبر داد و گفت: این اقدام بانک مرکزی منجر به افزایش قیمت کالاها خواهد شد و باید برای آن فکری کرد.

محمدمهدی نهاوندی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر بخشی از کالاهای دارای ثبت سفارش و تائید وزارت صمت، به بنادر و انبارهای گمرکی کشور رسیده ولی طی یک ماه گذشته، به دلیل کندی یا توقف تخصیص ارز، مشمول دموراژ یا رسوب در انبارهای گمرک شده اند.

عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات افزود: قطعاً تداوم وضعیت موجود، علاوه بر افزایش قیمت تمام شده این اقلام، می‌تواند زمینه کمبود نسبی آن در بازار را در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در این میان هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص تأمین ارز باید با اولویت تأمین ارز کالاهای رسیده و رسوبی، صورت پذیرد.

عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات ایران اظهار داشت: رئیس کل بانک مرکزی در مقاطع مختلف تاکید کرده که کشور، هیچ کمبودی برای تأمین ارز کالاهای ضروری و مورد نیاز کشور ندارد؛ در حالیکه واردکنندگان نیز پس از ثبت سفارش و تائید و معرفی به بانک مرکزی، اقدام به واردات نموده‌اند؛ در حالیکه با توجه به اینکه حتی بعد از تخصیص ارز هم، انتقال آن تا یک ماه زمان می‌برد تسریع در اقدام بانک مرکزی ضروری است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت