دوشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

تامین تسهیلات توسعه زنجیره تولید در وزارت جهاد کشاورزی

 

enews EToolsFile 156931468-3681922e-db2c-443b-9009-d22d7a65d61c

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: وزارت جهاد کشاورزی از طریق بانک‌های عامل به خصوص بانک کشاورزی تسهیلات خوبی را برای توسعه زنجیره تولید می‌دهد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان (کاج)، دکتر حسین شیرزاد در حاشیه آیین افتتاح مجتمع تولیدی مرغ مادر گوشتی در منطقه سی‌یخ دارنگون شیراز افزود: سیاست تزریق اعتبار به واحدهای تک، کنار گذاشته شده و تمرکز بر حمایت از زنجیره‌های تولید است که مرغداران می‌توانند با تشکیل مجموعه‌های مرغ‌های گوشتی و تخمگذار از مزایای پیش بینی شده استفاده کنند.

وی ادامه داد: زنجیره‌های تولید کمک زیادی به این موضوع می‌کند که ارزش افزوده را در درون زنجیره تولید پیگیری و از خروج آن جلوگیری کنیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خاطرنشان کرد: زنجیره‌های تولید به واقع زنجیره‌های پسین و پیشین مکمل فعالیت‌های صنعت مرغ گوشتی است و با افتتاح مجموعه تولیدی مرغ مادر گوشتی می‌توانیم نوید این را بدهیم که استان فارس بتواند از حدود پنج میلیون جوجه یک روزه استفاده کند که تاثیر بسیار شگرفی در اقتصاد استان خواهد داشت.

استاندار فارس نیز در جمع خبرنگاران گفت: راه‌اندازی مجتمع مرغ مادر گوشتی در منطقه سی یخ دارنگون یک فعالیت ارزشمند برای استان فارس است که با توجه به وجود پتانسیل‌های لازم در استان می‌توانیم گسترش دهنده فعالیت‌های پایه‌ای کشاورزی باشیم.

عنایت‌اله رحیمی ادامه داد: این اقدام هم برای سرمایه‌گذاران ارزش افزوده دارد و هم فرصت‌های شغلی جدید را در محیط‌های روستایی ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است؛ مجتمع طرح مرغ مادر گوشتی همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه در منطقه سی یخ دارنگون شهرستان شیراز افتتاح شد که برای راه‌اندازی این مجتمع ۲۱ میلیارد تومان هزینه شده و اشتغال ۲۵ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت