پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

مذاکره با وزارت صمت برای راه‌اندازی ترمینال‌های عرضه محصولات کشاورزی

 

photo 2020-02-10 13-56-11

علی برابری، مشاور بازرگانی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری گفت: با توجه به اینکه امسال میزان تولید محصولات باغی زیاد بوده است، قیمت میوه‌های تنظیم بازار شب عید نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نکرده است.

برابری با بیان اینکه نگاه معاونت باغبانی به تولید بازارمحور شده است، اظهار کرد: در محصولات مزیت‌داری مانند پسته، زعفران، قارچ خوراکی، تولیدات گلخانه‌ای، بازاریابی و شناسایی بازارهای هدف، مورد توجه قرار گرفته است.

او ادامه داد: بهبود بازار با رویکرد به زنجیره‌های تولید با استفاده از کشاورزی قراردادی در دستور کار ما قرار گرفته است.

برابری با تاکید بر اینکه تنظیم بازار داخلی در ا ولویت ما قرار دارد، افزود: در تولید و عرضه محصولات باغبانی اولویت با بازار داخلی و بعد از آن نگاه به صادرات است.

او افرود: هماهنگی بسیار خوبی برای تنظیم بازار داخلی با میادین میوه و تره‌بار انجام شده به‌طوری‌که در فراخوان‌ها تولیدکنندگان در اولویت قرار گرفته است.

برابری از اختصاص بحث غرفه‌ها برای عرضه تک‌محصولی خبر داد و گفت: در این غرفه‌ها تأمین‌کنندگان به‌صورت خاص یک محصول را عرضه می‌کنند تا در شرایطی که با افزایش تولید مواجه هستیم زیان باغداران را کاهش دهد.

او ادامه داد: همچنین برای راه‌اندازی ترمینال‌های عرضه محصولات کشاورزی به ویژه باغبانی با وزارت صمت مذاکره شده است تا تعادل میان تولید و عرضه برقرار باشد.

مشاور بازرگانی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال ۲۴ میلیون تن محصولات باغی تولید شده است اظهار کرد:‌ سه میلیون تن از این محصولات گلخانه‌ای و مابقی تولید در عرصه است.

برابری درباره عرضه میوه تنظیم بازار ایام نوروز افزود: در سال جاری این وظیفه به وزارت صمت واگذار شده است که براساس آن این وزارتخانه مکلف به عرضه و تنظیم بازار میوه شب عید است. با این حال، با توجه به تولید زیاد محصولات باغی در سال جاری، تغییر قیمت چندانی در میوه تنظیم بازار شب عید نسبت به سال گذشته نخواهیم داشت.

او، میزان عرصه سیب تنظیم بازار را ۲۵ هزار تن و پرتقال را ۳۵ هزار تن اعلام کرد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت