چهارشنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

توسعه خدمات فضاپایه در کشاورزی توسط مرکز کشاورزی هوشمند

 

شاهرخرمضان نژاد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان فراگیرترین نهاد متولی امر مهندسی در بخش کشاورزی، در راستای وظایف قانونی مبنی بر گسترش فناوری های جدید در کشاورزی و به منظور فراهم آوردن زمینه بکارگیری تکنولوژی های فضاپایه برای هوشمندسازی کشاورزی، مرکز کشاورزی هوشمند را راه اندازی می کند.

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج)، شاهرخ رمضان نژاد در نشست صمیمی با مدیران نشریات تخصصی کشاورزی کشور گفت: در این مرکز که با محوریت مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های مردمی و ارتقای توان فنی و مهندسی کارشناسان کشاورزی راه اندازی می شود، خدمات فنی و مهندسی مرتبط توسط صاحبان دانش فنی یاد شده به واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای بزرگ مقیاس ارائه می شود.

رمضان نژاد اظهار داشت: این مرکز به دلیل داشتن انتفاع اقتصادی برای تولیدکنندگان و کشاورزان، می تواند زمینه مناسبی برای نقش آفرینی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها برای ارائه خدمات مرتبط در بخش فراهم نماید.

وی با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت های مردمی در انجام امور، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی با تکیه بر اصل مردمی کردن امور و تسهیل گری امور مرتبط، مرکز کشاورزی هوشمند را به عنوان پیشران پیشرفت و توسعه خدمات فضاپایه در کشاورزی راه اندازی می کند.

رییس سازمان مرکزی گفت: توسعه کشاورزی هوشمند که یکی از اهداف اساسی این مرکز می باشد، می تواند ضمن مهندسی سازی فرآیند تولید محصولات کشاورزی، موجبات افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی و خدماتی را فراهم نماید./ روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

 

آنچه از کشاورزی هوشمند باید بدانید : اینجا کلیک نمایید

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت