چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

جمع آوری مرغ از واحدهای گوشتی در شرایط حاد  کنونی، ضرورتی ملی

 

در پی نامه سرگشاده رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور به سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در مورد عرضه ذرت و سویا از طریق شرکت پشتیبانی امور دام طی این ایام تعطیل برای جلوگیری از آشفتگی بازار و تسریع در خرید مرغ واحدهای گوشتی، حسن زاده مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان مازنداران در تماس با خبرنگار «کشاورزی آینده جهان» (کاج) گفت: علاوه بر آنچه در این نامه آمده است باید یادآوری کنم که جمع آوری مرغ زنده و تخلیه واحدهای مرغداری، همچنین کشتار و ذخیره گوشت مرغ اولویت اول است و به واقع فراتر از یک اقدام در حوزه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است. سایر نهادهای بالادست نیز باید وارد این بحث شوند و نگذارند یک سرمایه ملی که بخش عمده ای از آن از طریق نهاده های با ارز ارزان 4200 تومانی تولید شده است در واحدهای مرغداری هدر روند.

حسن زاده گفت: گسترش ویروس کرونا یک وضعیت فوق العاده برای نه تنها کشور ما، بلکه تمامی کشورهای دنیا ایجاد کرده است که امکان حمل و نقل، انتقال کالا یا به طور کلی واردات و صادرات را دشوار بلکه غیر ممکن ساخته است، حال در چنین شرایطی و به دلیل اهمیت فوق العاده امنیت غذایی و تامین گوشت مرغ به عنوان یک ماده غذایی مهم و پرمصرف در این عرصه باید در ستاد مقابله با کرونا از طریق وزارت جهاد کشاورزی هماهنگی های لازم برای فعالیت سه نوبته کشتارگاه های صنعتی دارای تونل انجماد در سراسر کشور فراهم شود تا تمامی واحدهای مرغداری که به وزن کشتار رسیده اند تخلیه و گوشت مرغ استحصال شده منجمد و ذخیره استراتژیک شود.

حسن زاده گفت: سرمایه موجود در واحدهای مرغداری در این شرایط حاد و فوق العاده تنها متعلق به دارندگان واحدهای مرغداری نیست، بلکه یک سرمایه ملی ضروری و حیاتی است که حتما باید در یک زنجیره سازمان یافته و توسط دولت از نابودی نجات پیدا کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: نگهداری مرغ ها در واحدها با توجه به نکات فنی مانند محدودیت ضریب تبدیل در اوزان بالای 2/5 تا 3 کیلو و مصرف دان به صلاح مملکت نیست.

ایشان تاکید کرد: این کار باید در قالب تشکیل ستادی در وزارت خانه یا حداقل در سطوح استان ها مدیریت شود، زیرا با آنچه پیش روی ماست و محدودیت هایی که ممکن است برای تولید فراهم شود، ذخیره سازی گوشت مرغ یک موضوع حاکمیتی است.

 

کشاورزی آینده جهان (کاج)

 

(اخبار سبز ایران)

99/01/08

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت