شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

براساس یک گزارش؛

امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران در جایگاه

نخست عملکرد و اجرا در کشور

 

ددوستی

 

امور اراضی در سازمانهای کشاورزی در سطح استانهای کشور یکی از پستهای حساس ، پرمشغله و توام با مناقشه و دشواریهای بسیار است که نیاز به مدیران ویژه و نفوذناپذیر و در عین حال مسلط به امورحقوقی و ساختار قوانین کشاورزی و درک ضرورتهای اجتماعی و منطقه ای دارد.

به رغم این ویژگی ها عملکرد امور اراضی در ساختار تشکیلاتی سازمانهای جهادکشاورزی غالبا" به خوبی دیده نمی شود لذا به بهانه جابجائی اخیر مدیر امور اراضی استان تهران مهندس رضا دوستی ایرانی گفتگویی با ایشان انجام داده ایم تا با طرح سوال به شرح وظایف و عملکرد این بخش حساس و مهم و دشوار بپردازیم.

در ابتدای گفتگو مهندس دوستی ایرانی به خبرنگار ما گفت: اینجانب یک سربازم که حسب وظیفه در هر سنگری که لازم تشخیص داده شود انجام وظیفه می کند و پاسدار حفظ اراضی کشور بوده و هستم؛ اما آنچه که طی 14 ماه انجام وظیفه در سازمان جهادکشاورزی استان تهران انجام داده ام آشکارمی سازد که با کمک همکارانم توانسته ایم شاخص های ماندگار و کارآمد در عرصه حفظ اراضی و تعامل با مردم را به ثبت برسانیم.

وی گفت: در حوزه تداخلات کاداستر (حدنگاری) اراضی کشاورزی از نظر عملکرد و طبق آمارهای موجود در جایگاه اول کشوری بودیم و در رابطه با سامانه 131 و راه اندازی کشت و حفظ و کاربری اراضی به رغم امکانات و اعتبارات محدود تعداد 20 گشت ، در سطح استان تهران راه اندازی کردیم که بالاترین عملکرد را در ایام نوروز ارائه دادند بطوریکه فرصتی برای آنان که قصد داشتند در شرایط تعطیلات اداری در تبدیل اراضی تخلف کنند، فراهم نشد.

مهندس دوستی ایرانی به خبرنگار اخبار سبز ایران گفت: ساماندهی اداره آمار و برنامه ریزی اطلاعات با 7 سرفصل : تشکیل شورای اداری ، شورای هماهنگی امور اراضی استان ، شورای هماهنگی امور اراضی مناطق 1و2 ، کمیته اجرای احکام و دستورات قضایی استان و تشکیل هیئت نظارت بر قراردادها و صورت وضعیتها ، از جمله فعالیتهایی بود که طی مدت خدمتم تکمیل و تثبیت شد.

دوستی ایرانی گفت: استان تهران طی این مدت در 8 شاخص اصلی در عرصه اجرایی در جایگاه اول کشور قرارگرفت که می توان به وصول عواید حفظ کاربری ، اجاره ، فروش و همچنین اجرای احکام و قلع و قمع بناهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی ،طرح کاداستر و اجرای رفع تداخلات ، کشیک نوروز و اکیپ های گشت ویژه حفظ کاربری اشاره کرد.

مهندس دوستی در انتهای گفتگوی خود گزارشی بصورت نموداری که توسط همکارانش در اداره امور اراضی تهیه شده بود در اختیار خبرنگار ما قرارداد که خود می تواند ساختار تشکیلاتی و شرح وظایف این بخش را بخوبی توضیح دهد.

گفتنی است دوستی ایرانی دارای تحصیلات فوق لیسانس حقوق خصوصی بوده و پیش از این در مدیریت اراضی چهارمحال بختیاری و استان مازندران خدمت کرده است.

 

 

اقدامات 14 ماهه امور اراضی استان تهران

 

کلیک کنید...

 

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت