پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

گلایه های وزیر از چند مدیر اجرائی برای جفاکاری در حق کشاورزان

 

مدیرانی هستند که برای حل مشکل مردم نیامده اند ، آمده اند تا برای کشاورزان مشکل ایجاد کنند

 

hojattti

 

 

به گزارش خبرنگار اخبار سبز ایران(پاسا) - در پایان سخنرانی مهندس حجتی در ششمین گردهمایی سراسری کشت محصولات زراعی، ایشان ضمن تکیه بر ظرفیت های پنهان و باور انسان به الطاف الهی ، توام به خودباوری و البته بهره گیری از آخرین دانش روز ، تکنولوژی و شناخت از پیچیدگی های حیرت آور طبیعت برای تامین نیازهای کشور به موادغذایی ، دردمندانه از چند مورد جفاکاری در حق کشاورزانی که هست و نیست خود را خلاقانه در میان میگذارند و با سختگیریهای غیرضروری بعضی از مدیران اجرائی مواجه می شوند یادکرد و حتی با ذکر نام یکی دو نفر از مدیران گفت: اگر در جلسه حاضر باشند باید آب شوند و بروند توی زمین .

حجتی ملتمسانه گفت: من صد بار بلکه بیشتر خواهش می کنم ، ابلاغیه می نویسم که مشکل کشاورزان را حل کنید ، چوب لای چرخ کشاورز نگذارید ؛ به جز این چه کار می توانیم بکنیم ، این شما مدیران اجرائی هستید که می توانید با سعه صدر و تفسیر درست و خلاقانه از قوانین و مقررات، از کشاورزانی که هست و نیست خود را در طبق اخلاص برای تولید مملکت قرار داده اند حمایت کنید و مشکل مردم را حل کنید.

وزیر گفت: من نه نویسنده ام و نه می توانم با یک سخنرانی آنچه که بر سر یک کشاورز سیستانی آورده اند بیان کنم ؛ در طول 160 کیلومتر بیابان شاید تنها دیوار سرپا دیوار مزرعه پرورش کبک کشاورز سراوانی بود که 6 هزار مترمربع مجوز داشت و3000 کبک را در همین فضا پرورش میداد.

این پرورش دهنده کبک در سراوان با مقررات سختگیرانه مدیر منابع طبیعی این شهرستان ، آنچنان در تنگنا قرار می گیرد که تصمیم می گیرد تولید خود را رهاکند.

وزیر در ادامه این موضوع به تقاضای یک پرورش دهنده شتر اشاره کرد که مدیر منابع طبیعی سمنان به ایشان گفته بود زمینی نداریم که به شما بدهیم ، وقتی پرسیدم چرا؟ گفتند همه زمین ها در حال ممیزی است ، گفتم تمام! زمینها ی واقع در بیابان چنین وضعی دارند گفتند خیر!

از اینکه با کشاورزی که می خواهد از بیابانهای برهوت برای تولید شیر و گوشت شتر استفاده کند و چنین ریسکی را قبول می کند ولی با برخوردهای غیرمنصفانه یک مدیر اجرایی مواجه می شود حیرت می کنم.

مهندس حجتی همچنین به نمونه های دیگری از استانهای اصفهان و استانهای دیگر اشاره کرد و گفت: باید مشکل مردم را حل کنیم نه اینکه برای آنها مشکل ایجاد کنیم.

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت