پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

ورود جدیدترین گله گوساله های نر ژنومیک از آمریکا

اسپرم این گوساله های مولد که به روش ژنومیک انتخاب شده اند از مواد ژنی برتر دنیا به شمار می روند که در اختیار دامداران ایرانی قرار گرفتند

 

Dr-Mouzafari

 

دکتر مظفری مدیر عامل شرکت نهاده های دامی جاهد در گفتگو با خبرنگار اخبار سبز ایران ضمن تایید این خبر گفت: با تلاش متخصصان و دست اندرکاران اصلاح نژاد دام کشور امکان استفاده از تکنیک ژنومیک برای شناسایی و انتخاب دام های برتر ژنتیکی در ایران فراهم گردیده که موجب افزایش سرعت و دقت برنامه های اصلاح نژادی، افزایش بهره وری و بازدهی تولید، کاهش هزینه های اجرای طرح های اصلاح نژادی به ویژه در بخش اصلاح نژاد گاوهای شیری خواهد شد.

دکتر مظفری یادآور شد: واردات تعداد 28 دام ژنومیک به مثابه ذخیره ژنتیکی عمده ای برای کشور به شمار می رود که با تلاش های بسیار و توسط شرکت نهاده های دامی جاهد از شرکت معتبر و صاحب نامAlta Genetics ماه گذشته از آمریکا وارد شده اند که با عرضه اسپرم های این دام های برتر به عنوان یک زیرساخت تعیین کننده درتوسعه پایدار دامپروری کشور تسریع ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت نهاده های دامی جاهد گفت: شرکت نهاده های دامی جاهد به عنوان شرکت پیشرو، اولین شرکتی است که موفق به استفاده از دستاوردهای این تکنیک برای انتخاب گوساله های نر مولد اسپرم شده است.

گفتنی است تمامی دام های ژنومیک وارداتی متعلق به شرکت نهاده های دامی جاهد نامگذاری شده اند و در میان آنها نام هایی چون آپادانا ((APADANA، شاهین (SHAHIN)، ایکس تری(X3 ) و هرمز (HORMOZ)با کدهای مشخص وجود دارد. دامداران پیشرو با توجه به اطلاعاتی که در مورد این دام ها به طور دقیق ارائه می شود اسپرم مورد نظر را انتخاب می کنند.

 

جهت دریافت ليست اسپرم گاوهاي نر وارداتي از كمپانيAlta Genetics کلیک کنید...

 

 

تصویر تعدادی ازگوساله های نر ژنومیک که به تازگی وارد ایران شده اند که در سایت شرکت نهاده های دامی جاهد درحال تولید هستند.

 

 

گوساله

گوسالهه

گوسالهههه

گوسالههه

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت