پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نقش بی بدیل دامپزشکی در حراست و صیانت از سرمایه دامی کشور 

 

دام

  

رئیس سازمان دامپزشکی کشور روز شنبه در مراسم بزرگداشت 14 مهر روز ملی دامپزشکی که با عنوان «دامپزشکی، امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی» در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد، به اهمیت  نقش دامپزشکی در حراست و صیانت از سرمایه دامی کشور اشاره کرد و عملکرد مجموعه دامپزشکی در این خصوص را نوعی مقابله با تهدید اقتصادی قلمدادکرد.

وی افزود: با شرایط اقتصادی کنونی که به کشور تحمیل شده است ، باید در جستجوی افزایش سطح ارتباطات بین‌المللی و افزایش سهم اقتصادی دامپزشکی در بازارهای بین المللی بود همچنین می بایست در همین راستا شبکه‌ آزمایشگاه‌های تشخیصی دامپزشکی توسعه یافته و با همکاری سایرکشورها آزمایشگاه مرجع و مورد تأیید داشته باشیم.

وی همچنین افزود باید دستورالعمل‌هایی در سطح ملی تدوین شود تا به شناسایی و کنترل سریع تربیماری‌ها منجر شود. همچنین مدیریت منابع اعتباری و انسانی و تجهیزات به‌طور کامل صورت پذیرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت عملکردمجموعه دامپزشکی در سراسر کشور گفت: توفیقات جامعه دامپزشکی کشور در کنترل انفجاری اپیدمی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، اقدامی بسیار بزرگ و آزمون سختی برای کلیه همکاران شاغل در حوزه دامپزشکی خاصه ستاد مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بشمار میرود.

دکتر  رفیعی‌پوراضافه کرد، در واقع خانواده دامپزشکی کشورحسب ماموریت ذاتی خود تمام طول سال را در پیش‌بینی و کنترل بیماری ها بویژه بیماریهای مشترک انسان و دام سپری می‌کنند.

مراسم روز دامپزشکی روز شنبه 14 مهرماه به روال سال های گذشته با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و مسئولان، فعالان و پیشکسوتان حوزه دامپزشکی و برخی از کارشناسان دامپزشکی کشورهای عضو اکو که قرار است فردا به میزبانی ایران اجلاس همکاری های دامپزشکی را داشته باشند، در این مراسم برگزار شد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت