پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

 

سرازیرشدن ۱۰ میلیارد متر مکعب آب باران به دریای خزر

 

 

اکبری

 

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت:طرح بهسازی ۲۴ هزار هکتاری آب بندان در ۳ استان مازندران،گیلان و گلستان اجرا می شود.

علیمراد اکبری در حاشیه همایش نقش فرهنگ دینی در اصلاح الگوی مصرف آب در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر،افزود:این طرح بر اساس تفاهمنامه ای میان وزیر جهاد کشاورزی،رئیس سازمان برنامه و بودجه و سه استاندار مازندران،گیلان و گلستان قرار است اجرا شود.

وی اظهار داشت:برای اجرای این طرح ۶۷۶ میلیارد تومان در بازه زمانی دو ساله پیش بینی شده که ۵۰ درصد آن اعتبار ملی و ۵۰ درصد دیگر استانی است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره اهداف اجرایی این طرح،گفت:هدف از اجرای طرح بهسازی ۲۴ هزار هکتاری آب بندان ها،جمع آوری یک میلیارد متر مکعب از آب های هرز و روان آب ها در اثر بارندگی است که بدون بهره برداری مناسب وارد دریا می شود.

اکبری ادامه داد:سالانه نزدیک به ۱۰ میلیارد متر مکعب آب باران بدون بهره برداری مناسب به دریای خزر می ریزد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:آب استحصال شده از طریق آب بندان ها در شالیزارها استفاده خواهد شد.

وی گفت:مطالعات اجرای این طرح شروع شده و حداکثر تا پایان امسال به پایان می رسد.

اکبری درباره اجرای فاز دوم طرح احیای اراضی استان های خوزستان و ایلام،گفت:فاز دوم طرح احیای اراضی استان های خوزستان و ایلام در سطح ۲۵۵ هزار هکتار بزودی آغاز می شود.

وی افزود:برای تخصیص آب ۲۲۵ هزار هکتار فاز دوم طرح احیای اراضی استان های خوزستان و ایلام،تفاهمات میان وزیران جهاد کشاورزی و نیرو صورت گرفته است.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت