یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

سهم 41 درصدی بخش تعاون در گردش مالی کره جنوبی

 

آسیاپاسیفیک

 

مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در آسیا پاسفیک گفت:بخش غیر دولتی تعاون در هر کشوری بخش مهمی را در اقتصاد آن کشور ایفا می کند. در ایران برای اینکه تعاونی ها توسعه پیدا کنند نیازمند حمایت دولت است.

ساوی تیری سینگ، مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در  منطقه آسیا پاسفیک ICA/AP در مراسم بازدید که به منظور آشنایی با ظرفیت های سرمایه گذاری در ایران  انجام شده بود؛ در جریان بازدید از پروژه عمرانی و تجاری ایران مال بهترین راه توسعه بخش تعاون در ایران را بهره مندی از تجربیات کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن دانست و گفت: برای اینکه تعاونی ها بتوانند در ایران پیشرفت کنند این است که تجربیات تعاونی های کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن استفاده کنند.

وی در ادامه گفت:41 درصد از گردش مالی کره جنوبی در بخش تعاون است، بهترین مسیر برای سرمایه گذاری این است که سرمایه گذاران با محوریت بخش تعاون به ویژه اتاق تعاون ایران وارد مذاکرات سرمایه گذاری در سطح بین المللی شوند.

مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک با بیان اینکه در جهان یک میلیارد نفر عضو تعاونی ها هستند اظهار داشت: تعاون ظرفیت بزرگی برای اقتصاد دنیا به شمار می رود. بخش غیر دولتی تعاون در هر کشوری بخش مهمی را در اقتصاد آن کشور ایفا می کند. در ایران برای اینکه تعاونی ها توسعه پیدا کنند نیازمند حمایت دولت است

وی با اشاره به میزبانی خوب ایران از برگزاری سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا-اقیانوسیه گفت: حضور بیش از 20 کشور در این اجلاس فرصت خوبی بود برای برقراری ارتباط بین کشورها، دراین اجلاس با نوع فعالیت تعاونی ها در کشورهای گوناگون آشنا شدیم که این موضوع حائز اهمیت است.

مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک تاکید کرد: در حاشیه این اجلاس مذاکرات و توافقات خوبی بین نمایندگان بخش تعاون کشورهای مختلف رد و بدل شد و امیدواریم این مذاکرات بتواند منجر به توسعه تعاون در دنیا شود.تعاونی های ایران جزو فعالترین تعاونی‌ها در دنیا هستند.

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت