یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

ذخایر کالاهای اساسی کشور در حد مطلوب

 YazdanSeif

یزدان سیف در نشست پایش بازار کالاهای اساسی اظهارداشت: ذخایر استراتژیک در بخش کالاهای اساسی همچون برنج، روغن و شکر با توجه به خریدهای خوبی که در سال جاری از منابع داخلی و از طریق واردات انجام شده، مطلوب است.

معاون وزیر جهادکشاورزی به وضعیت مطلوب بارش‌های اخیر اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود، امسال با لطف خداوند که رحمت باران خود را بر کشور ارزانی کرده است، سال خوبی برای کشاورزی باشد.

در حال حاضر، ذخایر استراتژیک در هر بخش از کالاهای اساسی همچون برنج، روغن و شکر حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن است که پیش بینی می کنیم با توجه به خریدهای خوبی که در سال جاری از منابع داخلی و از طریق واردات انجام شده، در روغن و شکر به ذخیره مطلوب بیش از ۵۰۰ هزار تن و در برنج به بیش از ۶۰۰ هزار تن برسیم.

سیف با تاکید بر اجرای کامل برنامه حمل گندم در کشور خاطر نشان کرد: ضرورت دارد بر حمل و جابجایی به موقع گندم در کشور هم اهتمام ورزیم تا موجودی گندم تمام استان‌ها به شرایط مطلوب بیش از نیاز مصرفی برسد.

براساس این گزارش، در نشست پایش بازار کالاهای اساسی، گزارشی از تجارت جهانی و تولید سویا و روغن در کشورهای مختلف، بازار جهانی شکر و تولید چغندر قند و نیشکر ارائه شد.

ضمن اینکه وضعیت بازار جهانی برنج و گندم و نرخ کرایه حمل نقل دریایی و نیز  شرایط بازار کالاهای اساسی کشور و میزان فروش برنج، گندم، روغن و شکر بررسی و ارزیابی شد.

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت