یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

1600 تومان قیمت جدید تضمینی گندم به دستور رئیس جمهور

 

گنددددم

با پیگیری های مجدانه وزیر، نمایندگان مجلس ، مسئولان اقتصادی و در پی اعتراضات تشکل های کشاورزی ، سازمان برنامه عقب نشینی کرد.

دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خبرداد : سازمان برنامه و بودجه قیمت 1600 تومان را برای هر کیلو گرم گندم به دستور دکتر حسن روحانی پذیرفته است؛ رئیس جمهور با هدف حمایت از کشاورزان و گندمکاران و با توجه به پیگیری های مهندس حجتی و حسب اعتراض تشکل های کشاورزی به سازمان برنامه و بودجه ، دستور تجدیدنظر در قیمت گندم را صادر کرد.

گرچه این قیمت همچنان مطلوب کشاورزان گندمکار نیست و آنان قیمت 1800 تومان را عادلانه می دانند ولی تجدیدنظر سازمان برنامه و بودجه نشانگر این واقعیت است که دولت مطالبات منطقی که به شیوه های متین پیگیری و اعلام می شود را نهایتا" می پذیرد ، این تصمیم به فاصله کمتر از 10 روز از اعلام قیمت قبلی یعنی 1470 تومان اعلام می شود؛ قیمتی که پایگاه اخبار سبز ایران (پاسا) در روز 30 آبانماه به فاصله یکی دو ساعت بعد از اعلام توسط شورای اقتصاد در جدولی کامل درج کرد که انعکاس بسیار گسترده ای درپی داشت.

گفتنی است اخبار سبز ایران در روز یکم آذرماه به فاصله کمتر از 12 ساعت طی مقاله ای تحلیلی و به قلم منصور انصاری و با عنوان « ضرورت تجدیدنظر در قیمت تضمینی گندم » به دلیل غیر عادلانه بودن آن درج کرد که نحوه استدلال اقتصادی این مقاله نسبت به قیمت غیرعادلانه 1470 تومان با استقبال کشاورزان در سراسر کشور مواجه شد و نظر صاحبنظران اقتصادی کشور و نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون کشاورزی را جلب کرد.

در ادامه باید گفت: گندم قلب کشاورزی کشور است و در شرایط کنونی مملکت در چارچوب تامین امنیت غذایی حائز اهمیت فوق العاده است.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت