یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور

 

 

کرمعلی

 

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با حمایت های مجلس و دولت در چند سال اخیر تسهیلات بسیار خوبی به میزان ۴۵۰ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد و دور برگشت ۵ ساله در حوزه عشایری توزیع شده است.

 کرمعلی قندالی در حاشیه چهارمین جشنواره اقوام و عشایر ایران که در گرمسار برگزار شد، اظهار داشت: عشایر از نجیب ترین افراد جامعه هستند که با کمترین امکانات، بیشترین بازدهی را دارند.

وی با بیان اینکه جامعه عشایری به نسبت جمعیتشان، در اقتصاد کشور فوق العاده تاثیرگذار هستند، افزود: عشایر در ایجاد امنیت و دفاع از مرزهای کشور نقش به سزایی دارند و گواه آن حدود ده هزار شهید متعلق به جامعه عشایری است که افتخار بزرگی برای این جامعه است.

قندالی بیان داشت: فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی مصوبات بسیار خوبی را در چند سال اخیر برای عشایر کشور داشته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: در برنامه ششم توسعه جایگاه خوبی هم دولت و هم مجلس به عشایر کشور داده اند و سالانه از محل مالیات بر ارزش افزوده اعتبار قابل توجهی برای عشایر کشور هزینه می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این از صندوق توسعه ملی نیز برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز نیز اعتبارات بسیار خوبی بین دامداران عشایری در سطح کشور برای پرواربندی دام هزینه شده است.

گفتنی است در چهارمین جشنواره اقوام و عشایر ایران ۳۰۰ نفر از اقوام و عشایر از ۱۵ استان کشور شامل عشایر لر، کرد، مازنی، گیلکی، بلوچ، کرمانج، عرب، ترک و ترکمن شرکت داشتند.

برپایی غرفه های صنایع دستی، محصولات لبنی، و اجرای بازی های بومی و محلی و اجرای زنده موسیقی و آیین های سنتی اقوام و عشایر از برنامه های این جشنواره بود.


تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت