یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

عرضه و توزیع روزانه 1000 تن مرغ 8900 تومانی در سراسر کشور

شرکت پشتیبانی امور دام با هدف جلوگیری از افزایش غیر متعارف قیمت گوشت مرغ، وارد بازار شد

دکتر ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، پنج شنبه 29/09/1397 به اخبار بیست و سی گفت: با این اقدام قیمت مرغ را تا پایان هفته پیش رو به تعادل منطقی می رسانیم. ورناصری گفت این اقدام را از روزهای آغازین هفته گذشته به تدریج شروع کردیم که شتاب عرضه و توزیع نه تنها در تهران بلکه تمامی استان های کشور افزایش می یابد.

اخبار سبز ایران:بر اساس آخرین خبرها، روز پنج شنبه در بعضی از واحدهای صنفی و در سطح شهر تهران قیمت گوشت مرغ کشتار روز از مرز 13 هزار و 500 تومان گذشت؛ این در حالی است که مرغ زنده درب واحدهای مرغداری میان 8300 تا 9170 تومان در نوسان بود و تخم مرغ، خود را به 8100 تومان درب مرغداری برای یک کیلو رسانید و در واحدهای صنفی میان دانه ای 1000 تا 1150 تومان در بسته های 9 تایی به مصرف کنندگان عرضه شد؛ لذا با توجه به وظایف حاکمیتی، شرکت پشتیبانی امور دام با مرغ کیلویی 8900 تومان وارد بازار شد.

گفتنی است جوجه یک روزه نژاد راس در بالاترین قیمت خود به 3000 تومان برای یک قطعه ارتقا یافت. از سوی دیگر انجمن جوجه یک روزه در مورد نتایج خطرناک افزایش قیمت جوجه یک روزه به واحدهای عضو خود با این جمله که قیمت بالای جوجه آینده ای خطرناک برای همه واحدهاست، هشدار داد.

اخبار سبز ایران:به رغم اقدام موثر شرکت پشتیبانی امور دام در عرصه مرغ 8900 تومانی برای رضایت عموم مصرف کنندگان باید این واقعیت را در نظر داشت که ادامه این اقدام نباید موجب ضرر و زیان مرغداران شود، زیرا مرغداران گوشتی طی 6 ماه ابتدای سال به نسبت های مختلف در حاشیه زیان بوده اند و هم اکنون نیز با افزایش هزینه های سربار تولید و تورم اقلام غیر نهاده ای همانند حمل و نقل، دستمزد، واکسن و داروهای دامپزشکی و مازاد دان مورد نیاز مواجه هستند. اگر فعالیت تولیدی برای آنان زیان آور باشد تولید آسیب می بیند و کاهش می یابد و دیگر نمی توان با اقدامات این چنینی جلوی قیمت غیر متعارف گوشت مرغ را گرفت، لذا اقدام منطقی کردن قیمت با عرضه گوشت مرغ 8900 تومانی می بایست با مدیریت، نظارت و جانبدارانه برای تولید، کوتاه مدت، مقطعی و زمان بندی شده باشد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت