یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

گزارشي از روند تولید، مصرف و صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ برزیل در سال ٢٠١٨

flag-brazil-XL

در کنفرانس مطبوعاتی که در ١٣ دسامبر در سائوپائولو برگزار شد، انجمن پروتئین حیوانی برزیل (ABPA)، گزارش سالیانه خود را ارائه کرد. در این گزارش اعلام شد که در سال ٢٠١٨ تولید گوشت مرغ 1.7 درصد کاهش داشته و تولید گوشت خوک و تخم مرغ به ترتیب 3.2 درصد و ١٠ درصد افزایش داشته است.

بر همین اساس تولید گوشت مرغ در سال ٢٠١٨ به میزان 12.82 میلیون تن بوده است که 1.7 درصد کمتر از 13.50 میلیون تن گوشت مرغ تولید شده در سال گذشته می باشد.

انتظار می رود که صادرات گوشت مرغ به 4.1 میلیون تن تا پایان سال برسد که 5.1 درصد کمتر از 4.32 میلیون تنی می باشد که در سال ٢٠١٧ صادر شده است.

عرضه و مصرف داخلی 8.73 میلیون تني گوشت مرغ هم حاکی از افزایش 0.63 درصدی مصرف گوشت مرغ در برزیل در سال ٢٠١٨ می باشد و نشان می دهد که سرانه مصرف گوشت مرغ در این کشور به 41.8 کیلوگرم رسیده است.

همچنین پیش بینی می شود که تولید تخم مرغ در سال ٢٠١٨ به میزان ١٠ درصد رشد داشته و در مقایسه با 39.9 میلیون تن تخم مرغ تولید شده در سال ٢٠١٧ به 44.200 میلیون تن تخم مرغ در سال ٢٠١٨ رسیده باشد. صادرات تخم مرغ نیز به بیش از ١٠ میلیون تن خواهد رسید که میزان رشد آن ٨٠ درصد بیشتر از سال گذشته است.

مصرف سرانه تخم مرغ نیز به ٢١٢ عدد رسيده که نسبت به سال گذشته 10.4 درصد افزايش را نشان می دهد.

صادرات مرغ از ژانویه الی نوامبر ٢٠١٨

صادرات گوشت مرغ طی یازده ماه اول امسال به 3.748 میلیون تن رسید که در مقایسه با صادرات 3.999 میلیون تن گوشت مرغ در مدت زمان مشابه سال ٢٠١٧ میزان 6.3 درصد کاهش یافته است.

فروش گوشت مرغ نيز درآمد 5.99 میلیارد دلاری را در طی این دوره به همراه داشته است که این رقم 10.8 درصد کمتر از 6.712 میلیارد دلار درآمد سال گذشته حاصل از فروش و صادرات گوشت مرغ این کشور می باشد.

صادرات تخم مرغ در مجموع 9.99 میلیون تن بوده است که از نظر حجم 83.9 درصد بیشتر از 5.434 میلیون تن تخم مرغی است که در سال ٢٠١٧ صادر شده است. درآمد حاصل از فروش تخم مرغ به 15.1 ميلیون دلار رسید که 101.9 درصد بیشتر از 7.4 میلیون دلار حاصل از فروش بین ماه های ژانویه و نوامبر ٢٠١٧ می باشد.

انجمن پروتیین حیوانی برزيل انتظار دارد که تولید گوشت مرغ این کشور در سال آینده 1.39 درصد افزایش یابد و به 13.2 میلیون تن برسد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت