یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

 

حجتی در اختتامیه رویداد فین تک فارم بانک کشاورزی:

 

پیروزی در جنگ سخت اقتصادی با استفاده از استعدادها و توان داخلی 

 

 

فیینتک

 

مهندس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در مراسم اختتامیه کمپ نوآوری «فین تک فارم» رویداد استارت آپی بانک کشاورزی، با اشاره به این که در شرایط جنگ سخت اقتصادی باید به استفاده از استعدادها و توان داخلی توجه بیشتری داشته باشیم و بکوشیم جایگاهی را که در شان مردم ایران و نسل آینده است فراهم کنیم ، اظهار داشت: بکوشیم نسلی باشیم که فرصت ها را مغتنم می شمارد ، از ظرفیت ها استفاده می کند و تلاش کنیم از خود کارهای ماندگار برجای بگذاریم.

 محمود حجتی روز ششم دی 1397 در مراسم اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی و فین تکی شبکه بانکی که برای اولین بار توسط بانک کشاورزی اجراشد، با بیان مطالب فوق افزود: بحث شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد از ابتدای دولت یازدهم مدنظر بود و  امیدواریم بتوانیم با توانمندی که در جوانان کشور وجود دارد ، با استفاده از شیوه های نو ، ارتباط دوسویه وظرفیت های الکترونیکی،  بخش تولید و خدمات پس از تولید را ساماندهی کنیم و نگرانی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را مرتفع سازیم.

حجتی در ادامه سخنان خود از عملکرد روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی که ابتکار عمل را در برگزاری این رویداد در دست داشته است و کسانی که به عرصه فعالیت های فین تکی و استارت آپی در بخش کشاورزی قدم گذاشته اند، قدردانی کرد.

وی افزود: بحث آب و افزایش راندمان مصرف آن  بسیار مورد توجه قرار دارد و طبق بررسی انجام شده، با استفاده از هوشمندسازی روش های آبیاری و سیستم های کاملا هوشمند، می توانیم راندمان مصرف آب را تا 30 درصد افزایش دهیم.

شایان ذکر است در مراسم اختتامیه این رویداد،  نمایندگان و مدیران 16 شرکت منتخب در زمینه تأمین مالی جمعی، فناوری های مالی،بلاکچین درزنجیره ارزش کشاورزی، رمز ارز،کشاورزی دقیق،مدیریت زنجیره تأمین و لجستیک،مکانیزاسیون زنجیره ارزش کشاورزی، فرآوری محصولات کشاورزی،آب و محیط زیست که به پس از سه مرحله غربالگری به عنوان شرکت های فین تکی و استارت آپ های منتخب ، برگزیده شده و به کمپ نوآوری راه یافته بودند و همچنین معاونان و مشاوران وزیر،  مدیران ارشد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مدیران ارشد بانک کشاورزی و فرابورس،صاحبان سرمایه،تولید کنندگان برتر و خریداران ایده های نوین نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، بازدید از کمپ نوآوری توسط مهمانان ، ارائه توضیحاتی توسط برگزیدگان رویداد درباره فعالیت خود و اهدای لوح سپاس به برگزیدگان توسط مدیرعامل از دیگر بخش های این همایش بود.

این گزارش می افزاید، برگزاری این رویداد توسط بانک کشاورزی اقدامی نوین در اجرای ماموریت بانک  برای بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور و توان داخلی برای رونق تولید و اقتصاد دانش محور در بخش کشاورزی و صنایع وابسته است.

 

صرفا" استفاده از تسهیلات و حمایت های مالی ،کارآمد نیست

روح اله خدارحمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در مراسم پایانی رویداد استارت آپی «فین تک فارم» این بانک گفت: استارت آپ ها با فروش محصول به عنوان راهکار اصلی کسب و کارهای کوچک موفق خواهند شد.

خدارحمی گفت: برگزاری رویداد استارت آپی و کمپ نو آوری فین تک فارم، انتظار ما را برآورده کرد با چنین دور خیزی ، قطعاً و حتماً این حرکت را با شدت و قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد.

 

فینتک

 

وی به هنگام قدردانی از 17 شرکت استارت آپی وفین تکی منتخب، اظهار داشت: خوشبختانه در این رویداد فرصتی فراهم شد تا شرکت ها قابلیت کسب و کارهای جدید را به خوبی تبیین کنند.

خدارحمی افزود: نکته مهم این است که ایده های جدید کسب و کارها،قابل عرضه و قابل پذیرش در بازار باشند؛ به عبارت دیگر، باید صا حبان ایده ها  در راه حل های جدید به دنبال عرضه و فروش باشند.

وی تصریح کرد: تفکر صرفا استفاده از تسهیلات و تکیه بر حمایت های مالی بنگاه های اقتصادی،کارآمد نیست و باید قبل از اجرای هر طرح و ایده ای به دنبال بازار فروش آن ایده بود.

مدیرعامل بانک کشاورزی، در بخش پایانی سخنان خود ضمن تأکید بر ضرورت تعامل با فعالان بخش کشاورزی افزود:فضای مناسبی برای ارائه فعالیت ها و فروش ایده های نوین وجود دارد و بانک کشاورزی از راه اندازی کسب و کار های جدید مبتنی برفن آوری برای هوشمند سازی هرچه بیشتر کشاورزی حمایت می کند.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت