یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

مسئولیت عاجل دولت در ترخیص 24 کشتی حامل علوفه دام و طیور

 

 

دکتر روحانی شخصا دستور تامین ارز 4200 تومانی برای این تعداد کشتی مملو از علوفه را صادر و از طریق معاون اولش موضوع را پیگیری کند.

اگر دکتر روحانی ریاست جمهوری در نشست روز دوشنبه با وزیر جهاد کشاورزی و معاونان و مدیران ارشد این وزارت خانه، موضوع تامین علوفه برای خوراک دام و طیور از طریق واردات را مطرح نمی کرد، شاید این تصور پیش می ­آمد که ایشان به دلیل اشتغالات بسیار، از مشکل پهلو گرفتن 24 کشتی بار علوفه شامل کنجاله سویا، ذرت و موارد دیگر که به رغم تحریم ها با دشواری فراوان، خریداری، حمل و در بندر پهلو گرفته اند بی اطلاع باشند.

حتما ایشان می دانند که دموراژ (خسارت دیرکرد تخلیه) روزانه این کشتی ها آن هم با احتساب ارز بار گرانی بر دوش مرغداران و دامداران است! حتما رئیس جمهور این را هم می داند که می بایست پروفورمای ارزی به نرخ 4200 تومان برای این محموله ها تامین شود تا بتوانند ترخیص کنند؛ حتما رئیس جمهور می داند که بخش اعظمی از این محموله ها متعلق به بخش خصوصی است و آنها نمی توانند از جیب خود مابه التفاوت قیمت نرخ 4200 تومانی را پرداخت نمایند و این موضوع بازار را به زیان مرغداران، آشفته و موجب افزایش قیمت نهاده ها می شود. این تعلل حتما به فوریت باید حل شود. اینطور مسائلی به نوعی خودزنی است و نباید بعدها مقصر را خارج از دولت جستجو کرد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت