یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان پاکدشت سفر کرد

 

گلفام

 

وزیر جهاد کشاورزی به همراه معاون امور باغبانی، مدیرکل هماهنگی امور استان ها، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و دستیار خود، به منظور بازدید از پروژه های بخش کشاورزی استان تهران به شهرستان پاکدشت سفر کرد.

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از شرکت کشت و صنعت شهید مطهری پاکدشت

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در سفر به استان تهران، به همراه نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، از پروژه ۴۸۸ هکتاری آبیاری تحت فشار (۱۰۰ هکتار قطره ای و ۳۸۸ هکتار نوار تیپ) و نیز پروژه ۳۵۸ هکتاری باغ زیتون شرکت کشت و صنعت شهید مطهری با اعتبار ۱۹۱۵۸۱ میلیون ریال و اشتغالزایی ۲۵۱ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در مزرعه سرخه حصار شهرستان پاکدشت بازدید کردند.

وزیر جهاد کشاورزی از شهرک گلخانه ای گل و گیاه گلفام

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه، به همراه نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، از شهرک گلخانه ای گل و گیاه گلفام با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از محل تملک دارایی سرمایه ای در سطح ۴۴ هکتار و با ظرفیت تولید ۱۴.۲ میلیون شاخه گل بریده و ۱۱۲ هزار گلدان زینتی در شهرستان پاکدشت بازدید کردند.

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از طرح پرورش شترمرغ در فضای باز

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه، به همراه نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، از طرح نمونه پرورش شترمرغ در فضای باز (احیای مراتع بیابانی با استفاده از پرورش شترمرغ) به مساحت ۱۰۰ هکتار با ظرفیت تولید ۱۲۰ قطعه مولد و ۲۰۰ قطعه کل گله در روستای چنداب منطقه پاکدشت بازدید کردند.

وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از پروژه های بخش کشاورزی شهرستان پاکدشت

شهرستان پاکدشت با بیش از ۱۱۰۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه ای، رتبه نخست کشور را در تولید گل و گیاه و محصولات گلخانه ای به خود اختصاص داده است. در سال جاری، مساحت گلخانه های استان تهران حدود ۲۸۰ هکتار توسعه یافته و این استان با حدود سه هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه که عمدتا در شهرستان های پاکدشت، ورامین و پیشوا احداث شده اند، هم از نظر وسعت و هم از لحاظ توسعه گلخانه ها رتبه اول کشور را دارد.

با توجه به اشتغالزایی و ارزش افزوده بالای محصولات گلخانه ای و همچنین صرفه جویی فوق العاده در مصرف آب در این نوع کشت، امیدواریم کشت های گلخانه ای در سبزی و صیفی و گل و گیاهان زینتی در پاکدشت و سایر مناطق کشور توسعه یابد. در بازدیدی که از پروژه پایلوت پرورش شترمرغ در فضای باز داشتیم، بر اساس اعلام مجریان طرح، افزایش زادآوری پرورش شترمرغ در فضای باز بیش از فضای بسته است و با توجه به عرصه های طبیعی کشور و همچنین ارزش افزوده بالایی که شترمرغ دارد، باید در زمینه پرورش شترمرغ در فضای آزاد، بررسی و تلاش بیشتری شود.

در حال حاضر، نهاده های دامی مورد نیاز صنعت دام و طیور کشور تامین شده و با همکاری و پشتیبانی های ملی، منابع مورد نیاز برای تهیه نهاده های دامی تامین و بازرگانان و تجار هم با روش های مختلف مشغول تامین این نهاده ها که عمدتا ذرت و کنجاله سویا است، هستند و مشکل مقطعی که در انتقال منابع مالی بوجود آمده بود نیز برطرف شده است. به منظور تنظیم بازار، شرکت پشتیبانی امور دام نیز ۴۵۰ هزار تن نهاده را از محل ذخایر راهبردی خود به بازار عرضه کرده است.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت