یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

حمایت صندوق توسعه ملی از احداث 500 هکتار گلخانه در استان گلستان

در روزهای پایانی سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به استان گلستان، ایشان در یکی از گفتگوهای مستقیم و رو در رو با دست اندرکاران استان به ویژه در جلسه ای با حضور کشاورزان،از حمایت دکتر شهیدزاده مدیر عامل صندوق توسعه ملی به خاطر حمایت های این صندوق از احداث 500 هکتار گلخانه در این استان خبر داد و ضمن تایید این اقدام، قدردانی از دکتر شهیدزاده و اشاره به این موضوع که ممکن است این تصمیم با پرسش و به قول ایشان چشم غره یعنی کمی نارضایتی مدیرعامل بانک مرکزی مواجه شود، گفت: من هم در هیات امنا با این تصمیم موافقت خواهم کرد و امیدوارم که اجرایی شود.

کشاورزی آینده جهان (اخبار سبز ایران): گفتنی است در هیچ دوره ای از فعالیت صندوق توسعه ملی، توجه به بخش کشاورزی تا این اندازه همه جانبه و منطبق با سیاست های توسعه پایدار در این بخش نبوده است. دکتر شهیدزاده که خود متخصصی صاحب نام در عرصه فن آوری های مدرن کشاورزی است، همچنین این دانش را طی مدت چند ساله مدیریت در بانک کشاورزی به محک آزمون و کاربرد عینی گذاشته است به خوبی می داند که پارادایم کشاورزی ایران باید متحول شود و به سوی کشاورزی اقتصادی با بهره وری بالا و کاهش میزان مصرف آب سمت گیری کند.

ذهن و فکر و توجه دکتر شهیدزاده با انتصابش به عنوان مدیر عامل «صندوق توسعه ملی» از کشاورزی فاصله نگرفت، بلکه در چارچوب باورش به اقتصاد مقاومتی و اهمیت بیشتر به امنیت غذایی به ویژه در شرایط حساس و سرنوشت ساز کنونی یعنی جنگ اقتصادی جهانشمول و پر دامنه افراطیون کاخ سفید در عرصه های تعیین کننده سرمایه گذاری کشاورزی به یاری این بخش مهم شتافته و در بزنگاه های مهم توسعه پایدار کشاورزی وارد عرصه می شود. این نکته حائز اهمیت است که توسعه گلخانه ها به خاطر بازدهی بیشتر محصول و افزایش ضریب استفاده بهینه از آب مهم و کارساز است.

به واقع رئیس جمهور هم در این گفتار کوتاه خود با ذکر نام از توجه «صندوق توسعه ملی» قدردانی می کند.

منصور انصاری

مورخه: 27/10/97

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت