جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۸

توصیه اکید رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری به مرغداران:

بیش از ظرفیت خود جوجه ریزی نکنید!

 

جافر 

در پی افزایش غیر متعارف قیمت جوجه یک روزه به بیش از 3500 تومان، تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات جوجه یا تخم مرغ نطفه دار برای ایجاد تعادل قیمت جوجه به عنوان سیاست راهبردی دولت برای مقابله با گرانی، همچنین اطلاعیه هشدارآمیز انجمن جوجه یکروزه به اعضای خود که از قیمت های متعادل اعلام شده د ر فروش جوجه تجاوز نکنند، مهندس   غلامحسین جافر رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران در تماس با خبرنگار ما ضمن تجزیه و تحلیل وضعیت به وجود آمده و اشاره به عدم ترخیص کشتی های پهلو گرفته در بندرعباس به دلیل عدم تامین به موقع ارز آنها، همچنین دموراژه شدن این محموله ها که خود عاملی در کمبود نهاده ها و افزایش قیمت آنها گردیده است، از افزایش قیمت جوجه یک روزه به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت کنونی به زیان تولید کنندگان مرغ گوشتی است و باید تدابیر منطقی و اقدامات اجرایی عاجل صورت گیرد.

مهندس جافر رئیس هیات مدیره اتحادیه یادآور شد: متاسفانه مرغداران گوشتی که طی ماه های اخیر در حاشیه زیان بوده اند با این تصور که ایام قبل و بعد از عید به دلیل افزایش تقاضا ، قیمت گوشت مرغ افزایش می یابد و آنان می توانند به حاشیه سودی منطقی پس از نوسانات زیان آور قیمت در ماه های گذشته دست یابند؛ برای خرید جوجه به هر قیمتی هجوم آورده اند و خارج از ظرفیت واقعی خود اقدام به جوجه ریزی می کنند.

 

130 میلیون قطعه جوجه ریزی در یک ماه

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گفت: خریداری 130 میلیون قطعه جوجه یکروزه طبق آماری که داریم برعکس تصور اعضای محترم اتحادیه در سراسر کشور نشانه خوبی برا ی آنان نیست.

وی گفت: این مقدار جوجه ریزی و تداوم آن تا یک ماه دیگر بیش از نیاز مصرف است، لذا عرضه گوشت مرغ در ایام عید در شرایطی که قدرت خرید مردم هم کاهش یافته است، موجب سقوط قیمت خواهد بود و خریداری جوجه یک روزه به قیمت 3500 تومان و تولید با نهاده هایی که افزایش قیمت یافته اند برای مرغداران مقرون به صرفه نیست و حتما زیان می کنند.

جافر افزود: این محاسبه در صورتی است که دولت حسب وظیفه حاکمیتی خود گوشت مرغ ذخیره شده را وارد بازار نکند که این خود تکانه دیگری بر سقوط قیمت خواهد بود و مرغداران زیان خواهند دید.

جافر یادآور شد: به کلیه اعضا توصیه می شود از شتابزدگی برای خرید جوجه یکروزه به قیمت بالا همچنین بیش از ظرفیت واحدهای خود اکیدا خودداری کنند.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت