یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

هر کارت ملی سهمیه‌ای برای دریافت گوشت قرمز

 

رضایی-معاون-امور-دام-وزیر-جهاد 

معاون امور تولیدات دامیوزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون بیش از صد هزار تن گوشت منجمد از برزیل و بیش از ۴۰ هزار تن گوشت گرم گوسفندی از کشور‌های آسیای میانه و استرالیا وارد کشور شده است.

مرتضی رضاییبا بیان اینکه دولت با پیش بینی بازار امسال گوشت قرمز، سال قبل و ابتدای امسال برنامه ریزی کرد که به اندازه کافی و حتی بیشتر از سال‌های قبل گوشت قرمز وارد کشور شود افزود: بنابراین به هیچ عنوان کمبودی از نظر ورود گوشت به کشور وجود ندارد، اما ممکن است بعضی جا‌ها توزیع نامناسبی اتفاق افتاده باشد که باید بحث تنظیم بازار در آن انجام شود یعنی حتما باید نظارت برای توزیع وجود داشته باشد.

رضایی گفت: برای هر خانوار ایرانی و به ازای هر کارت ملی سهمیه‌ای برای دریافت گوشت قرمز در نظر گرفته شده و تا آخر سال نیز این روند ادامه دارد، اما تاکید می‌کنم هیچگونه کمبودی که باعث اختلال در قیمت گوشت قرمز شود وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه گوشت قرمز وارداتی بیشتر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های وابسته به شرکت‌های تعاونی و تشکل‌ها توزیع می‌شود افزود: علت توزیع در این گونه فروشگاه ها، نظارت راحت‌تر و بهتر بر آن است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این پرسش که برای برخی فروشگاه‌ها که سهمیه کمتری دارند چه راهکاری برای افزایش سهمیه وجود دارد؟ بیان کرد: واردات گوشت قرمز توسط چند شرکت عمده بزرگ انجام می‌شود و شرکت پشتیبانی امور دام، متولی و مباشر آن است از این رو فروشگاه‌هایی که سهمیه کمتری دارند می‌توانند به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه و افزایش تقاضای خود را ارائه دهند تا تامین کافی صورت گیرد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت