یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸

 

یک هزار و 375 نفر اشتغالزایی با بهره برداری از 89 پروژه تعاون روستایی 

 

شیرزاددددد 

حسین شیرزاد در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل این سازمان، گفت: با اجرای این پروژه ها برای یک هزار و 375 نفر اشتغال ایجاد می شود

بازار میوه شب عید رصد می شود 
وی اظهار داشت: برای ایام عید با تمهیدات در نظر گرفته‌ شده و همچنین با توجه به الکترونیکی شدن فعالیت‌ها اجازه نخواهیم داد شرایط بازار متلاطم شود.
شیرزاد با بیان اینکه امسال شرایط خاصی داریم، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم تفاوت قیمت بین عمده‌فروشی و خرده‌فروشی زیاد شود؛ البته دستگاه های مسئول باید به آن رسیدگی کنند.

تامین کننده نهاده های دام و طیور برای نخستین بار 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در دوران تحریم ها، سازمان مرکزی تعاون روستایی با همکاری شرکت بازرگانی دولتی توانست بخشی از نهاده های دام و طیور مورد نیاز کشور را وارد کند.

خریداری 44 هزار تن شیرخام تنظیم بازاری
وی اضافه کرد: این سازمان توانست با مدیریت کمتر از سه درصد بازار و خرید حدود 44 هزار تن شیر خام از دامداران، به تنظیم بازار این کالا کمک کند
این مقام مسئول ادامه داد: امسال سه هزار و 600 تن شیرخشک در بورس کالا و 4 هزار تن خامه توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی برای عرضه مناسب و متعادل شدن قیمت ها به بازار عرضه شد
شیرزاد افزود: امسال 26 هزار تن سیب زمینی توسط این سازمان از سه استان خوزستان، اصفهان، گلستان و همچنین منطقه جنوب کرمان (جیرفت و کهنوج) برای تنظیم بازار این محصول از کشاورزان خریداری شده است.
وی یادآور شد: این سازمان سال گذشته 67 تن زعفران را در بورس کالا عرضه کرد؛ این اقدام گام بزرگب در برندسازی و نوسازی بازار زعفران محسوب می شود.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی؛ خرید تضمینی بیش از 40 هزار تن خرما در استان خوزستان و بیش از سه میلیون و 300 هزار تن گندم از کشاورزان را از موفقیت های این سازمان برشمرد و گفت: امسال با مشارکت شرکت بازرگانی دولتی 240 هزار تن دانه روغنی نیز خریداری شده است.
وی افزود: این سازمان حدود 28 هزار تن مواد سوختی گازوئیل و 545 هزار تن آرد روستایی را در دورافتاده ترین نقاط روستایی کشور توزیع کرده است.
شیرزاد ادامه داد: بیش از 100 دفتر فروشگاه های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی را در مناطق روستایی بهسازی و تجهیز کردیم.
وی، ایجاد فروشگاه های زنجیره ای و نیز مشارکت با این فروشگاه ها بزرگ را از دیگر اقدامات سازمان مرکزی تعاون روستایی برشمرد.

13
هزار تن محصولات کشاورزی صادر شد 
این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: نزدیک به 13 هزار تن محصولات کشاورزی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی به کشورهای آسیای میانه، عراق، افغانستان، پاکستان، ارمنستان و اقلیم کردستان عراق صادر شده است
وی، تامین و توزیع 200 هزار تن بذرهای اصلاح شده و 600 هزار تن انواع کود اوره و سه هزار تن انواع آفتکش در بین بهره برداران را از دیگر اقدامات این سازمان اعلام کرد

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت