جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۸

 

آغاز مرحلۀ دوم طرح 550 هزار هکتاری رونق و توسعه خوزستان و شادی کشاورزان

 

طرح هکتاری

 

به گزارش خبرنگار اخبار سبز ایران به نقل از روابط عمومی موسسه جهاد نصر، سید محمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران اجرای مرحله اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی استان ابراز امیدواری کرد که آغاز مرحله دوم طرح سبب شادی مردم و به ویژه کشاورزان بهره بردار شود.

امام جمعه اهواز که در دیدار با صالحی نژاد مدیرعامل و جمعی دیگر از معاونان و مشاوران موسسه جهاد نصر، این مطالب را عنوان کرد، یادآور شد: در هر مرحله ای که نیاز به کمک ما باشد کوتاهی نمیکنیم، به مراکزخاص نظام برای تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی تماس میگیریم، شماهم بانمایندگان استان در مجلس وسایر مقامات تاثیرگذار کشوری مکاتبه کنید تا ضمن دریافت بودجه، کار طرح 550 هزار هکتاری احیاء اراضی کشاورزی خوزستان دچار تعلل نشود.

وی همچنین افزود: اهتمام به این طرح به حمایت همه جانبه نیاز دارد و مسئولان اثرگذار هم بایدهمه توان خود را برای برطرف کردن این موانع بکار گیرند تا این طرح بزرگ به لطف الهی به سرانجام و مقصود نهایی برسد.

نمایندۀ ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بیکاری جوانان و مسئله ریزگرد را از مشکلات عمده استان خوزستان است و اگرچه طبق اعلام مسئولان بالغ بر ۷۰ درصد ریزگردها از عراق و عربستان می آید، اما همین ۳۰ درصد کانون های داخلی نیز آسیب زاست که خوشبختانه با اقدامات موثر جهاد نصر و انتقال آب، کانون های بحرانی به مرحله نهالکاری رسیده است.

در ادامه این دیدارمهندس صالحی نژاد مدیر عامل موسسه جهاد نصر، گزارشی از عملکرد این موسسه در سطح 295 هزار هکتار از اراضی فاز یک طرح 550 هزار هکتاری و ضرورت پیوند فاز یک و دو و همچنین اقدامات انجام شده برای انتقال آب به کانون های بحرانی ریزگرد در خوزستان، ارائه کرد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت