دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

افتتاح بزرگترین مزرعه پرورش مرغ مادر و تخم گذار کشور

 tokhmgozar

 

 این واحد مدرن که به آخرین تکنولوژیهای روز دنیا در فرآیند تولید مجهز است در چارچوب سیاست های توسعه کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر سرمایه گذاری شده است و کار خود را پس از افتتاح رسمی صبح امروز 13 اسفندماه با حضور معاون رئیس جمهور ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ، رئیس سازمان اقتصادی کوثر و مدیران ارشد این سازمان و همچنین جمعی از مسئولان استان زنجان تولید خود را آغاز می کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اخبار سبز ایران ظرفیت این مزرعه 80 هزار قطعه مرغ مادر تخم گذار در هر دوره است که به 25 درصد نیاز واحدهای مرغ تخمگذار در سراسر کشور پاسخ می دهد و یک ضریب امنیت قابل اتکا برای افزایش تولید تخم مرغ برای مصرف کنندگان داخل و در صورت لزوم صادرات است.

مجری این طرح ، شرکت مرغک وابسته به گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با حمایت و نظارت های دکتر نوروزی رئیس این گروه به مرحله نهایی و افتتاح رسیده است. این مزرعه از نظر ظرفیت و کیفیت تولید و فرآوری بزرگترین مزرعه در کشور به شمار میرود که بطور مستقیم40 نفر و حدود هزار نفر بطور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند.

ویژگی مورد نظر سازمان اقتصادی کوثر یعنی احداث واحدهای ملی و بزرگ در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ، کمک به اقتصاد این مناطق و ایجاد اشتغال برای آنان در مورد این واحد هم رعایت شد و این مجموعه در سلطانیه استان زنجان احداث شده است.

حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی معاون رئیس جمهور ، نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید، در مراسم افتتاحیه این واحد، گفت: انقلاب اسلامی که تنها انقلاب مذهبی در دنیا بود، از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۴۰ سال قبل با دشمنی‌های بسیاری روبه‌رو بوده و اکنون مورد تحریم ناجوانمردانه قرار گرفته که تنها راه مقابله با آن تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی موادغذایی و ایجاد امنیت غذایی برای آحاد مردم است.

ایشان یادآور شد: این واحد از امنیت فوق العاده در زنجیره تخم مرغ برخوردار است.

وی افزود: انقلاب که هم‌اکنون به زعم دشمنان وارد چهل و یکمین سال حیات خود شده، رمز موفقیتش وحدت جامعه، رهبری و فداکاری مردم است و در بیانیه گام دوم انقلاب که از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد،‌ شعار «ما می‌توانیم» و سیاست اقتصاد مقاومتی و تولید و خودکفایی تبلور دارد.

در بخش دیگری از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این مراسم، دکتر مجتبی نوروزی رئیس هلدینگ کشاورزی بنیاد شهید نیز گفت: مجموعه «مرغک» وابسته به سازمان اقتصادی کوثر ۸۵ درصد بازار کشور از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظر تولید اجداد مادری مرغ تخم‌گذار و گوشتی تأمین می‌کند.

نوروزی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بازار جوجه یکروزه در کشور که به ۹۵ میلیون قطعه در ماه می‌رسد، طی چند ماه گذشته به دلیل تغییراتی در قیمت نهاده‌ها، دچار دگرگونی شد که اگر ۵ میلیون قطعه جابجا شود، بازار تعادل خود را از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دست می‌دهد.

مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر گفت: برای مقابله با تحریم‌های دشمن سازمان اقتصادی کوثر پیش‌بینی‌های لازم از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظر تولید مرغ و تخم‌مرغ انجام داده که اعلام می‌کنم اگر تا دو سال آینده هم تحریم باشد توان تولید گوشت مرغ در این مجموعه وجود دارد و حتی حاضریم به کشورهای همسایه صادر کنیم.

نوروزی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: هر دو ماه یک مجموعه تولیدی در زیر مجموعه سازمان اقتصادی کوثر افتتاح می‌شود و در زمینه‌های آبزی‌پروری، مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، دام سبک شیری و محصولات زراعت و باغبانی فعالیت داریم.

وی همچنین از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ راه‌اندازی واحد تولید دام سنگین ورامین در اردیبهشت ۹۸ خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی در منطقه دینه‌ور کرمانشاه و مجموعه پرورش دام سبک مازندران و گلخانه ایلام نیز در دستور بهره‌برداری قرار دارد.

نوروزی همچنین با بیان اینکه ۱۰ میلیون مرغ تخم‌گذار تجاری در مزرعه مرغک سلطانیه در سال تولید می‌شود، این جوجه‌های تخم‌گذار قادر خواهند بود ۲۵ درصد تخم مرغ کشور را تأمین کنند و از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مجموعه ۴۰ میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار ۱۰ میلیون در این واحد تولید خواهد شد.

دکتر زندیه مدیرعامل مجموعه مرغک و این واحد مدرن تولیدی – اشتغال آفرین در گفتگو کوتاه با خبرنگار اخبار سبز ایران گفت: مهم ترین ویژگی این سرمایه گذاری های ملی افزایش ضریب امنیت غذایی در این شرایط خاص کشور است که تاثیر تبعی آن، توسعه صنعت مرغداری در کشور و در منطقه کمتر توسعه یافته استان زنجان با شرایط خوب اقلیمی برای پرورش طیور تخم گذار است.

 

 

 

در این مراسم نیک سرشت معاون سیاسی استانداری زنجان نیز گفت: استان زنجان در سال گذشته ۴۵۰ هزار تن گندم تولید کرده است و در این استان ۳۰۰۰ شهید، ۷۶۰۰ جانباز و ۵۸۶ آزاده حضور دارند.

گفتنی است در این مراسم، مهندس اسکندری با فروتنی همیشگی اش، فرصت سخنرانی خود را به دکتر نوروزی داد.

وی سپس و در ادامه،از مهندسان و پرسنل راه اندازی این واحد قدردانی کرد و در غرس چند اصله درخت بادام در محوطه تازه تاسیس مرغک به یاد شهدا و همچنین مصاحبه پر جاذبه با خبرنگاران، با شکیبایی نسبت به سوالات متعدد ایشان شرکت جست که نشانی لینک آن به شرح زیر است: yon.ir/gldKB 

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت