دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

انتصاب رئیس جدید شیلات پس از توقیف کشتی های صید ترال

 

سپاه

 

طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، آقای "نبی اله خون میرزایی" به سمت "معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران" منصوب شد.

مهندس حجتی در مراسم تودیع و معارفه با قدردانی از خدمات دکتر حسن صالحی رئیس سابق سازمان شیلات ایران، بخش عمده ای از موفقیت های شیلات را حاصل درایت و مدیریت نامبرده در پنج سال گذشته عنوان و از تلاش های وی و همکاران سازمان شیلات تمجید کرد.

 

کشاورزی آینده جهان (پایگاه اخبار سبز ایران):

بالاخره کف روبی کشتی های چینی که برای غارت، فانوس ماهیان آمده بودند علاوه بر اینکه یک کارت زرد مجلس را برای وزیر فراهم کرد ، بگیر و ببند و توقیف 23 کشتی کف روب یا کشتی هایی که چارچوب و قاعده صیادی را رعایت نکرده بودند در پی داشت .

حراج ماهیان این کشتی های صید ترال توسط پایگاه امامت نیروی دریائی سپاه در میدان امام خمینی (ره) جاسک که خود حکایت از نقض اقتدار شیلات که بخشی از بدنه دولت است، دارد؛ آشکار ساخت که دکتر صالحی باید برود.

گرچه وزیر در مراسم تودیع و معارفه "نبی اله خون میرزایی" برای دستاوردهای شیلات سنگ تمام گذاشت و به نوعی از رشد تمامی فعالیتهای شیلات ستایش کرد و سخن به میان آورد ولی از آنجا که روابط عمومی ضعیف و ناکارآمد این معاونت نتوانسته بود ارتباطی موثر با رسانه ها به ویژه نشریات تخصصی برقرار کند همواره چهره این معاونت در اذهان عمومی و عام یا مسئولان و تصمیم گیرندگان اقتصادی به عنوان سازمانی فَشَل با عملکرد مبهم ترسیم شده بود حتی در جدال میان قراداد چینی ها و تاثیر نامطلوب فعالیت آنان در میان افکار عمومی شیلات تنها ماند و نتوانست حرف خودش را یا استدلال علمی و تخصصی بیان کند به واقع مغلوب شد.

اصولا" شیلات همانند بعضی دیگر از معاونت های وزارتخانه که شیوه ای برای تبلیغ و اقناع در میان افکار عمومی ندارند و مخاطبان خود را طبقه بندی نکرده اند که متناسب با هرکدام کار اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کنند و دلخوشند که چند خبرگزاری جناحی خبری درموردشان منعکس کرده یا فلان شبکه صداو سیما یک خبر 10 ثانیه ای یا بیشتر درمورد شیلات و فعالیتهای آن گفته است.

بهرحال مدیریت جدید که حتی در مراسم تودیع و معارفه یا بعد از آن به وضوح معرفی نشده است کارهای زیادی برای عبور از آزمونی دشوار در پیش دارد ؛ واقع این است که در شرایط کنونی و محدودیت های تولید مواد پروتئینی ، استحصال از دریا و تولید فرآورده های آبزی پروری در آبهای داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

 

ساعاتی پس از انتشار این خبر همچنین خبرهای دیگری که به برکناری دکتر صالحی صراحتا" اشاره کرده بودند منتشر شد ، اطلاعیه ای به این شرح از سوی وزارت جهادکشاورزی انتشار یافت که به اطلاع شما می رسد.

 

وزارت جهاد کشاورزی با صدور اطلاعیه ای ضمن تکذیب خبر برکناری رئیس سابق سازمان شیلات ایران، اعلام کرد:

تغییر رئیس سازمان شیلات ایران که از مدیران شایسته و جانباز سرافراز ۷۰ درصد وزارت جهاد کشاورزی است، به خاطر تشدید بیماری بر اثر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر بوده و در مدت مدیریت وی در پنج سال اخیر سازمان شیلات به توفیقات چشمگیری دست یافته و تولید محصولات شیلاتی کشور بیش از ۴۳ درصد رشد داشته است.

سازمان شیلات ایران در دوره مدیریت پنج سال گذشته به سازمانی چابک و بهره ور تبدیل شده است. رئیس سابق سازمان شیلات ایران در سال ۱۳۶۴ در جریان عملیات والفجر ۸ به افتخار جانبازی ۷۰ درصد نائل شد و با توجه به دوراندیشی و کارآمدی ایشان در سال ۹۲ به درخواست وزیر جهاد کشاورزی، مسئولیت سازمان شیلات ایران را بر عهده گرفت و با عملکرد درخشان خود در جهت افزایش تولید، اشتغال و ارزآوری بار دیگر برای کشور افتخارآفرینی کرد.

دکتر صالحی به خاطر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر با تشدید بیماری مواجه شده و از حدود سه ماه پیش درخواست معافیت از مسئولیت را با وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرده بود که در نهایت با درخواست ایشان موافقت و دکتر نبی اله خون میرزایی که پیش از این مدیرکل شیلات استان خوزستان بوده و از مدیران موفق سازمان شیلات ایران است به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران منصوب و مشغول به کار شد.

 

 

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت