دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

حمایت نامحدود از برنامه های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی


اولویت

 

 

 

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: چهار حوزه دارای اولویت اعلام شده از سوی وزیر جهاد کشاورزی، بدون هیچ محدودیت اعتباری مورد پشتیبانی و حمایت برای توسعه قرار می‌گیرند. روح‌الله خدارحمی در گردهمایی معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی استان‌های سراسر کشور در مشهد گفت: این چهار اولویت شامل مکانیزاسیون بخش کشاورزی، کشت نشایی گلخانه‌ای، پرورش ماهی در عرصه‌های دریایی و بذر گواهی شده و نهال می‌شود.

وی تاکید کرد: حمایت از این بخش‌ها بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شود و در این میان کشت نشایی گلخانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که توسعه ۲۵۰۰ هکتار کشت نشایی گلخانه‌ای امسال در تعهد قرار گرفت اما به دلیل مشکلات مجریان و برخی نواقص عمده این میزان محقق نشد.

مدیرعامل بانک کشاورزی بیان کرد: کم بودن شمار مجریان توانمند در عرصه کشت گلخانه، ضرورت جذب سرمایه‌گذاران عمده در حوزه کشت گلخانه، بالا بودن وثیقه‌های بانکی و مشکلات موجود در شبکه بازاریابی و فروش از مهمترین مشکلات و ضرورت های حوزه کشت گلخانه محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: طی یک سال آینده هم و غم خود را بر توسعه محسوس کشت نشایی گلخانه‌ای استان و اعطای تسهیلات در این بخش قرار داده‌ایم. خدارحمی با بیان این که در بخش مکانیزاسیون کشاورزی عملکرد بسیار مطلوبی انجام شده است، افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد ماشین‌آلات بخش کشاورزی تامین مالی می‌شوند و از طرف بانک کشاورزی تسهیلات به صورت کامل به متقاضیان اعطا می‌شود. وی افزود: امسال ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار با ۶ درصد سود در اختیار کشاورزان قرار گرفته است. مدیرعامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی همه امکانات و اعتبارات در جهت رشد و توسعه این بخش و به صورت هدفمند بدون هیچ محدودیتی قرار دارد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت