شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸

دلار 4200 تومانی زمینهساز 30 میلیارد دلار دزدی ارزی

 

الیاسی

الیاس حضرتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت محترم هنوز نتوانسته مشکل گوشت را حل کند. یک بار در فروشگاه‌های شهروند گوشت توزیع کردند، یکبار در ادارات گوشت توزیع کردند، یکبار در نهادها و بار دیگر در مراکز میوه و تره بار اما هیچکدام از اینها جواب نداد چون فاصله قیمتی که وجود دارد خود به خود صاحب یک رستوران را وادار می‌کند تا پنج شاگرد خود را در صف گوشت بفرستد تا گوشت 45 هزار تومانی تهیه کنند. درواقع به جای اینکه گوشت کیلویی 100 هزار تومانی بخرد برایش به‌صرفه است حتی اگر خودش هم در صف بایستد!

حضرتی گفت: دولت محترم هنوز نتوانسته مشکل گوشت را حل کند. یک بار در فروشگاه‌های شهروند گوشت توزیع کردند، یکبار در ادارات گوشت توزیع کردند، یکبار در نهادها و بار دیگر در مراکز میوه و تره بار اما هیچکدام از اینها جواب نداد چون فاصله قیمتی که وجود دارد خود به خود صاحب یک رستوران را وادار می‌کند تا پنج شاگرد خود را در صف گوشت بفرستد تا گوشت 45 هزار تومانی تهیه کنند. درواقع به جای اینکه گوشت کیلویی 100 هزار تومانی بخرد برایش به‌صرفه است حتی اگر خودش هم در صف بایستد!

وی افزود: متاسفانه با تصمیمات غلط و نابجا و نادرست اعلام ارز 4200 تومانی فضایی از 24 فروردین ماه سال قبل ایجاد شد که هنوز هم تبعات آن را می‌کشیم. میلیاردها دلار از قِبَل این تصمیم سوءاستفاده و دزدی کردند و هنوز هم عدد و رقم آن آشکار نشده است. مطمئن هستم بالای 30 میلیارد دلار در این میان با ثبت سفارش و اخذ ارز 4200 تومانی سوءاستفاده شد و هنوز هم با اینکه 6 ماه فرصت برگرداندن داشتند اما نیاوردند. درحالی که خیلی‌ها هم نمی‌آورند و کالا را به آن طرف مرز انتقال داده‌اند و منتظرند که ارز به قیمت 30، 40 هزار تومان برسد. روزشماری می‌کردند تا ارز را به پول کلانی تبدیل کنند و یک شبه بیش از صدها هزار میلیارد در این میان سود کنند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت