یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸

درخواست تجدید نظر در مصوبه جبران خسارت سیل به اراضی کشاورزی

 

 

سیل خوزستان

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: مصوبه نوروزی دولت مبنی بر جبران خسارت به اراضی کشاورزی، برای سیل خوزستان تجدید نظر می شود.

عباس کشاورز در بازدید از مزارع سیل زده حمیدیه و دشت آزادگان، هدف از سفر به خوزستان را بازدید از مزارع مناطق سیل زده خوزستان و بررسی تاثیر آن بر تولید عنوان کرد و افزود: این بازدید از حمیدیه آغاز و تا روستاهای شهرستان دشت آزادگان که تحت تاثیر سیلاب رودخانه کرخه هستند، انجام می شود، پیش از این نیز بازدیدی از استان گلستان انجام شده بود.

وی درباره شکستن سیل بند برخی از روستاها و هدایت سیلاب به مزارع کشاورزی برای جلوگیری از آسیب به شهرها و روستاها، افزود: در حال حاضر اولویت حفظ جان مردم است و مزارع برای جلوگیری از ورود سیل به مناطق مسکونی دچار آبگرفتگی شده اند که این مساله باعث خسارت زیادی به مزارع شده است.

کشاورز با اشاره به مصوبه دولت در نوروز امسال برای جبران خسارت سیل گفت: در این مصوبه برای هر هکتار زمین ۲۰ میلیون ریال تعیین شده بود که این مصوبه برای جبران خسارت به استان گلستان بوده که زراعت دیم دارد، و برای خوزستان که زراعت آبی دارد در این مصوبه تجدیدنظر می شود.

وی اظهار داشت: در این سفر بررسی خسارت به اراضی کشاورزی و تهیه گزارش از وضعیت آنها تهیه می شود.

کشاورز همچنین گفت: اگر چه سیل در استان های خوزستان، گلستان، لرستان و ایلام خسارت قابل توجهی به کشاورزی وارد کرده اما در کلان کشور آمار بالایی نیست و این مساله تاثیری بر خودکفایی کشور در زمینه گندم وارد نمی کند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت