یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸

نیاز ضروری و حیاتی توسعه تولید دانه های روغنی درشرایط تحریم

دانه روغنی

وزیر جهاد کشاورزی بر فراهم شدن مقدمات اجرای برنامه کشت دانه های روغنی و کلزا تاکید کرد و گفت: توسعه تولید دانه های روغنی با توجه به شرایط تحریم، نیاز ضروری و حیاتی کشور است.

مهندس محمود حجتی در گردهمایی حمایت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از رونق تولید و توسعه کشت دانه های روغنی،ادعاها مبنی بر این که تحریم شامل غذا نمی شود را فریبکاری خواند و اظهار داشت: با تمام امکانات و ابزارها، تحریم ها در همه حوزه ها از جمله غذا اجرا شده است.

وی با اشاره به ورود ایران به برجام برای نشان دادن حسن نیت به جامعه بین المللی تصریح کرد: با خروج یک طرفه از برجام، نگذاشتند ایران با پول نفت صادر شده غذا تهیه کند و از طریق تحریم می خواهند ما را تسلیم خواسته های خود کنند.

حجتی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در کشور عقل حکم می کند که نباید دست مان را به سوی دیگران دراز کنیم چنانچه کشورهایی که تمام ذخایر دنیا را در اختیار دارند و وضع شان بهتر از ما است، می خواهند خوداتکا باشند.

وی افزود: برخی کشورها مانند آمریکا به دنبال حفظ سلطه خود بر ذخایر غذایی دنیا هستند حتی اگر این کار به قیمت از بین رفتن محیط زیست باشد.

وزیر جهاد کشاورزی درباره اهمیت خوداتکایی به غذا گفت: بعضی از کشورها مانند ژاپن با وجود محدودیت هایی در زمینه خاک همچنان سعی می کنند غذایشان را خود تولید کنند.

وی با بیان این که برای اجرای برنامه کشت دانه های روغنی، هر بخشی باید نقش خود را به موقع انجام دهد، ابراز امیدواری کرد که با ظرفیت های موجود در کشور تولید دانه های روغنی توسعه پیدا کند.

حجتی افزود: ظرفیت های خدادادی زیادی در کشور موجود است و انسان نیز فوق العاده توانمند و اثربخش است و اگر به این دو ظرفیت توجه کنیم وضع کشور دگرگون می شود.

وی با اشاره به بارندگی های اخیر تصریح کرد: ذخایر آب های سطحی و زیر زمینی با توجه به بارندگی ها، روان آب ها و سیلاب ها تقویت شده که فرصت تاریخی است و در مورد خاک هم هیچ محدودیتی برای تولید نداریم.

وزیر جهاد کشاورزی در عین حال خواستار همکاری تمام بخش ها از جمله بخش تحقیقات و سازماندهی در استان های کشور برای اجرای برنامه کشت دانه های روغنی شد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت