سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

عملیات انقلابی برای تولید کلزا

 

hojatiii

مهندس محمود حجتی در گردهمایی روسای جهاد کشاورزی استان ها با بیان این که امکانات، تجهیزات و منابع در استان ها، باید برای تولید روغن و کنجاله و کشت کلزا بسیج شود، اظهار داشت: سه تا چهار میلیون هکتار آیش دیم در گندم داریم که می تواند به کشت کلزا اختصاص یابد.

وی افزود: ظرفیت بالقوه فراوانی برای تولید کلزا در کشور وجود دارد و هر چند تولید این محصول از ۳۰ تا ۴۰ هزار تن در سال ۹۳ اکنون به حدود ۴۵۰ هزار تن رسیده، اما با شرایط تحریم چاره ای نداریم به جز آن که در تولید کنجاله و کاهش وابستگی به روغن و خوراک دام و طیور در آیش ها به صورت میلیون هکتار عمل کنیم.

حجتی ادامه داد: ما در حوزه زراعت و برخی مجریان محصولات اساسی تجدید نظر کلی در مورد نیازهای اصلی، روغن، کنجاله سویا و ذرت داریم که نیاز به همراهی در بخش ها و استان ها و تغییر روش ها دارد.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشور تصریح کرد: در چنین شرایطی با روش های سال های گذشته نمی توان تولید کرد بلکه باید روش ها، طرح ها و راهکارهای جدید برای تامین غذای مردم داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: برای اقدامات و عملیات انقلابی به منظور تولید دو نیاز اساسی روغن و کنجاله همن گونه که دنیا مسایل فنی و اجرایی را حل کرده و پشت سر مسایل فنی نمانده است؛ ما نیز باید خود را برای رفع مشکلات پیش رو آماده کنیم و عزم ملی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه در حوزه تولید کلزا و کنجاله داشته باشیم.

وی از استان ها در مناطق سرد خواست حضور فعال تری در کشت کلزا داشته باشند.

حجتی افزود: در مناطق سرد مانند آذربایجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، قزوین، البرز، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و بخشی از لرستان کلزا را می توان به صورت نشایی کشت کرد.

وی با اذعان به این که شیوه های دیوان سالاری و بوروکراسی موجب رکود در کارها می شود، گفت که دیوان سالاری موتور محرکه ما نیست و مدیران باید تحول گرا باشند.

وزیر جهاد کشاورزی بر تامین به موقع نهاده های مورد نیاز صنعت مرغداری کشور تاکید و تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰تومانی برای تامین نهاده ها اختصاص می یابد و از این رو نهاده ها باید با قیمت تعیین شده به دست مرغداران برسد و مرغداران نیز با قیمت مصوب و تعیین شده مرغ را به بازار عرضه کنند.

وی بر لزوم افزایش نظارت ها در عرضه مرغ با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده تاکید کرد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت