سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

رشد ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی منابع بانک کشاورزی در دوسال اخیر 

 
 
خدارحمیی
 
 
روح اله خدارحمی امروز در جمع مدیران ستادی و استانی بانک کشاورزی با اشاره به عهدشکنی و اقدامات خصمانه و ضدانسانی هیات حاکمه آمریکا علیه مردم و منافع ملی کشورمان، اظهار امیدواری کرد با انسجام مردم و تلاش هوشمندانه و متکی بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی، امکان غلبه بر شرایط سخت پیرامونی و ایجاد شده از سوی دشمنان و جبران آثار منفی این دشمنی ها فراهم شود.
وی تاکید کرد: باید در اقدامات امسال خود فعال تر و پیگیرانه تر از سال های گذشته عمل کنیم و با سرلوحه قرار دادن شعار رونق تولید، مرتبا اقدامات خود را با وسواس مورد بازبینی قرار دهیم تا بتوانیم به یاری خداوند و با تکیه بر روحیه انقلابی مدیران و انسجام و همدلی کارکنان بانک کشاورزی، از مشکلات جامعه بکاهیم و در مسیر تحقق شعار سال حرکت کنیم.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای سال ۱۳۹۸ راهبردهای روشن و موثری درنظر گرفته شده است؛ اصلاح ناترازی ها ازجمله عدم توازن درآمدها و هزینه ها بایستی در دستور کار باشد و به این منظور، لازم است از یک سو مدیریت هزینه ها شامل هزینه های مالی، هزینه مواد و ملزومات مصرفی، بهینه سازی مصرف انرژی و سوخت و از سوی دیگر، کوشش برای رشد درآمدها، تلاش مضاعف برای وصول مطالبات با درنظر گرفتن ملاحظات مربوط به مطالبات سیل زدگان، برنامه ریزی برای تعیین تکلیف دارایی های راکد و واگذاری اموال مازاد بانک، بهینه سازی و کاهش هزینه های شبکه شعب و کنترل هزینه مطالبات مشکوک الوصول، سرلوحه اقدامات قرار گیرد.
خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی منابع بانک کشاورزی در دوسال گذشته اشاره کرد و گفت: در پایان سال ۱۳۹۷ میزان منابع ما به ۹۲۰ هزار میلیارد ریال رسید و به یاری خداوند تلاش داریم به زودی از مرز ۱۰۰۰ هزار میلیارد ریال عبور کنیم و این در حالی است که سهم منابع ارزان قیمت ما از ۴۰ درصد در پایان سال ۱۳۹۶ به ۴۶ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ افزایش یافت .
وی تاکید کرد: در سال ۱۳۹۸ نیز تمرکز ما بر جذب منابع ارزان قیمت و سپرده با نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار است. خدارحمی اظهار داشت: در زمینه پرداخت تسهیلات در سال ۱۳۹۷ موفق شدیم با پرداخت ۴۸۰ هزار میلیارد ریال به تکالیف و برنامه های تعهدی خود عمل کنیم و ترکیب تسهیلات پرداختی نیز به نفع پرداخت های سرمایه ای تغییر کرد که مبین توانایی بانک کشاورزی در حمایت از زیرساخت های تولید است؛ همچنین رشد ۵۰ درصدی تسهیلات پرداختی برای توسعه مکانیزاسیون، از دیگر ابعاد مهم عملکرد پرداخت تسهیلات بانک است.
وی افزود: یکی از اقدامات اثرگذار و تحسین برانگیز بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۷ پرداخت ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات ۶ درصدی در اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری بود که در طول ۴۰ سال پس از انقلاب، کاری بی سابقه بوده و حیاتی دوباره به بخش روستایی و عشایری بخشیده است؛ پیش بینی می شود با اجرای کامل این طرح در ماه های آینده اشتغال ایجاد شده از محل این طرح از مرز ایجاد ۱۲۰ هزار شغل جدید عبور کند.
خدارحمی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه بانک در زمینه فروش اموال و دارایی های مازاد و همچنین بهینه سازی شبکه و کاهش شعب کم بازده نیز عملکرد خوبی داشته و با ادغام یا انحلال ۶۴ شعبه، حرکت موثری در زمینه کاهش هزینه های غیرضروری انجام شده است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت