سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

 710 هزار تن کنجاله سویا برای تامین نیاز سه ماهه مرغداران در تمامی استان ها

با انعکاس اخباری در مورد وجود کنجاله به قیمت آزاد در بازار و این موضوع که تمامی کنجاله های وارداتی با نرخ ارز 4200 تومانی به دست مرغداران نمی رسند، دکتر ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به خبرنگار کشاورزی آینده جهان (اخبار سبز ایران) گفت: بر اساس بخشنامه وزیر از 15 اسفند ماه سال گذشته تاکنون 710 هزار تن کنجاله سویا بر اساس مصرف 270 تن در ماه برای تمام مرغداران سراسر کشور در استان ها ابلاغ کرده ایم و طبق آن می بایست به قیمت 2450 تومان میان مرغداران توزیع شود که نیاز سه ماهه مرغداران را تامین می کند. این ابلاغیه برای عرضه گوشت مرغ به قیمت11500 تومان می باشد؛ این تصمیم و اقدام موجب التهاب در میان واسطه ها و دلالان شده است و سعی دارند که این طرح که حوزه عمل آنان را محدود می کند با شکست مواجه شود.

دکتر ورناصری در پاسخ این سوال که به رغم این تدبیر و اقدام چرا هنوز کنجاله سویا وارداتی با قیمت بالاتر در بازار عرضه و توسط مرغداران خریداری می شود گفت: این احتمال وجود دارد که بعضی از مرغداران که سهمیه خود را به دلیل اینکه ضریب تبدیل پایین دارند و نمی توانند تولید خوبی داشته باشند یا به هر دلیل دیگر به دلالان حاضر در صحنه بفروشند، در بازار تشتت و نابسامانی ایجاد کنند. وی همچنین در رابطه با این سوال که چرا بعضی از مرغداران حاضر به خرید سویا به قیمت آزاد می شوند گفت: این دسته از تولید کنندگان نمی خواهند گوشت مرغ خود را به قیمت اعلام شده بفروشند و با قیمت های بالاتر به بازار عرضه می کنند.

سویای 2450 تومانی برای همه مرغدارانی که گوشت با قیمت مصوب تحویل می دهند

دکتر ورناصری با اشاره به مصاحبه اخیر یکی از مدیران نهادی که مجموعه بزرگی از واحدهای تولیدی مرغداری را اداره می کنند، گفت: این مجموعه هم که ادعا دارد کنجاله سویا به قیمت 2450 تومانی به اندازه کافی به دستشان نمی رسد حتما می خواهند تولید خود را با قیمت آزاد عرضه کنند وگرنه بر اساس ظرفیتی که دارند هر مقدار که کنجاله سویا بخواهند برایشان موجود است.

اعلام نظرات غیر مسئولانه در مورد لاین داخلی از سوی متولیان جوجه انگلیسی

ورناصری گفت: این روزها اعلام نظرات غیر مسئولانه و متناسب با فضاهای منفی ایجاد شده باب شده است و کسانی که دانش و اطلاعات لازم را ندراند و وارد کننده جوجه اجداد از انگلستان هستند و در مقاطعی قیمت جوجه یکروزه را در یک انحصار 80 درصدی که دارند به 4500 تومان رسانیدند، از ورشکستگی و عدم وجود لاین بابلکنار سخن می گویند. ورناصری یادآور شد: اینها که یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت جوجه یک روزه 4500 تومانی هستند و خود وارد کننده می باشند حسب موقعیت، وقتی دولت تصمیم می گیرد به دفاع از مصرف کنندگان تخم مرغ نطفه دار برای جوجه یکروزه وارد کند واردات را تقبیح می کنند و با فضاسازی قصد دارند با فروش جوجه 4500 تومانی سود بیشتری را نصیب واحدهای تحت پوشش خود کنند.

ورناصری گفت: وقتی جوجه به قیمت 4500 تومان عرضه می شود که می بایست 10 تا 12 درصد قیمت هر کیلو مرغ گوشتی را شامل شود، چگونه می توان مرغ را با قیمت 9800 تومان به بازار عرضه کرد؟ علت گرانی گوشت مرغ همین حرکت هایی است که آقایانِ مدعی پشت آن هستند که خدا را شکر، تفکر متوهمانه متناسب با روال معمولشان با شکست مواجه شد و دولت با همراهی تولید کنندگان به خوبی بازار را کنترل کرد.

دکتر ورناصری گفت: در شرایطی که دولت به رغم تنگناها با تمام قوا سعی دارد مشکلات پیش آمده در مقابله جویی دولت های متخاصم در عرصه مواد غذایی را به حداقل ممکن برساند نباید کسانی به خاطر منافع گروهی فضا را مشوه و اشکالات موردی را در فضای افکار عمومی برجسته و عمده کنند.

ورناصری گفت: اقدامات انجام گرفته در حوزه تولید گوشت مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز آثار خود را نشان داده است به گونه ای که ما به این دلیل که گوشت مرغ و تخم مرغ در حال کاهش قیمت هستند برای حمایت از تولید در حال تدوین برنامه خرید و ذخیره سازی هستیم. در مورد گوشت قرمز نیز طبق بررسی های انجام شده قیمت لاشه گوشت داخلی بین 10 تا 15 هزار تومان در هر کیلو کاهش یافته است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت