چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی رونمایی شد

 

 

01

 

با آغاز به کار سامانه دریافت حد مجاز آلاینده ها، زمان صدور مجوز محصولات برای کشاورزان از 40 روز به 7 روز کاهش پیدا کرد.

 

طی مراسمی با حضور وزیر جهادکشاورزی، رئیس سازمان ملی استاندارد، معاونان و مدیران کل این دو نهاد؛ سامانه دریافت حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی رونمایی شد و به طور رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اخبار سبز ایران (کشاورزی آینده جهان) این سامانه که به دنبال تفاهم نامه و همکاری تنگاتنگ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان ملی استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی پس از تدوین در سال 1388 و چندین بار بازیابی، ویرایش و رفع نواقص در بهمن ماه سال 97 توسط وزیر جهادکشاورزی به استانها ابلاغ و روز گذشته دهم اردیبهشت ماه در مراسم یاد شده در سالن خوشه این وزارتخانه، رونمایی شد.

متقاضیان در زمینه‌های دریافت مجوزها،‌گواهی‌های استاندارد و مجوزهای صادراتی و امثال آن می‌توانند با عضویت در سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی به آدرس http://eagri.maj.irمراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

 

02

این سامانه باعث می‌شود که مشتریان ازهمه اطلاعات ریزودرشت محصولات کشاورزی که به بازار عرضه می‌شود مطلع شوند. اینکه این محصولات کجا و توسط چه کشاورزی تولید شده، چه اقداماتی روی آن انجام شده،‌ کجا عرضه یا صادر شده و چه ویژگی‌هایی دارد در این سامانه ثبت می‌شود و می‌توان آن را با محصولات دیگر هم مقایسه کرد.

گفتنی است ازین پس گواهی استاندارد فقط به محصولاتی داده می شود که حد مجاز و استاندارد آلاینده ها که توسط سازمان ملی استاندارد تعیین شده را رعایت کرده باشند. در این رابطه حجتی، وزیر جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این مراسم اعلام کرد با توجه به این ویژگی و وجود این سامانه صادرات محصولات کشاورزی افزایش می یابد زیرا مشتریان اعتماد بیشتری به محصولات کشاورزی ما پیدا خواهند کرد.

کاهش بروکراسی اداری و صرفه جویی در وقت و انرژی به منظور اعمال مدیریت سبز و تسهیل و ساده سازی طی مراحل درخواست تا تولید از طریق درگاه الکترونیکی و پنجره واحد خدمات و بکارگیری خدمات رسان‌های مختلف از قبیل کلینیک‌های گیاه پزشکی، آزمایشگاه‌های تجزیه خاک و آب و گیاه، شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی و شرکت‌های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد و ... از مهمترین مزایا و اهداف ایجاد این سامانه است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت