یکشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۸

فدراسیون روسیه برای تأمین امنیت غذایی و تغذیه در سوریه

مبلغ 3 میلیون دلار کمک می‌کند

 

russia

 

هدف از این پروژه جدید بازگرداندن معیشت کشاورزی و تقویت انعطاف‌پذیری خانواده‌های تحت تأثیر تهاجم در حلب است.

 

19 دسامبر 2018، رم

فدراسیون روسیه 3 میلیون دلار برای کمک به سازمان غذا و حیات‌وحش به کشاورزان و مزرعه‌های تحت تأثیر قرار گرفت و در معرض تأمین منابع حیاتی و تغذیه در سوریه قرار داده است. این نخستین پروژه اضطراری فائو است که توسط روسیه تأمین می‌شود.

این کمک مالی سازمان فائو را قادر می‌سازد تا 60،000 خانواده آسیب‌پذیر (یا 360،000 کشاورز و گله‌دار) را در منطقه حلب، که به‌شدت تحت تأثیر بحران قرارگرفته‌اند، برای بازگرداندن ظرفیت تولید و بهبود امنیت غذایی و تغذیه خود، حمایت کنند.

قرارداد بودجه امروز در دفتر مرکزی فائو در رم توسط دانیل گاستافسون، معاون برنامه‌ریزی فائو و ویکتور واسیلیف، سفیر، نماینده دائمی فدراسیون روسیه، امضا شد.

گوستفسون گفت: "تعداد زیادی از کشاورزان به علت ناامنی سرزمین خود را در سوریه رها کرده‌اند، که باعث تلفات ویرانگر بر تولید محصولات کشاورزی و تخریب زیرساخت‌ها و خدمات شده است. دسترسی به هزینه‌های کشاورزی و ورود مواد کشاورزی به کشاورزان محلی بسیار محدود است." "بنابراین اولویت ما تقویت اقتصاد محلی و کمک به کاهش فقر محلی و بهبود تغذیه کسانی است که بیشترین نیاز دارند".

واسیلیف گفت: "این پروژه باید شرایط اولیه را برای توسعه اقتصادی اجتماعی کشور فراهم کند. "ما انتظار داریم که این پروژه نتایج بومی و ملموس را برای منافع بیشترین آسیب‌پذیرترین جمعیت ازنظر بازگرداندن کشاورزی که از بین برداشته‌شده است به ارمغان آورد."

وی افزود: "ما بر نقش فعال سایر اهداکنندگان و دریای آزادمان بین‌المللی برای کمک به مردم سوریه در راه صلح تأکید می‌کنیم."

پروژه دوساله عمدتاً بر احیای اقتصاد محلی، کاهش فقر و بهبود تغذیه برای گروه‌های هدف تمرکز خواهد کرد. این امر با کمک خانواده‌های آسیب‌پذیر به افزایش تولید محصولات گیاهی، میوه و جنگل و بازگرداندن زیرساخت‌های آبیاری به دست می‌آید. این همچنین مستلزم دسترسی به خدمات دامپزشکی برای جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری‌های مسری و بهبود سلامت دام، تولید و بهره‌وری است.

افزایش تولید دام‌ها یکی از عناصر کلیدی این پروژه است؛ چرا که بخش دامداری از سال 2011 تاکنون با کاهش میزان گله و گله بیش از 30 درصد برای گاو و بیش از 40 درصد برای گوسفند و بز، کاهش‌یافته است؛ درحالی‌که مرغ - اصلی و مقرون‌به‌صرفه ترین منبع پروتئین حیوانی - 60 درصد کاهش‌یافته است.

فائو این پروژه را در حلب، که 1.2 میلیون هکتار از زمین‌های زراعی برای استفاده مولد است، طراحی کرده است. حلب به‌شدت از این درگیری‌ها آسیب‌دیده است، به‌ویژه در دوره 2015-2016. در سال 2017، وضعیت امنیتی بهبود یافته است، به‌این‌ترتیب امکان بازسازی و مداخلات انعطاف‌پذیری فراهم می‌شود تا به سپرده گزاران بازگردند و فعالیت‌های تولید خود را بازسازی کنند.

بر اساس ارزیابی اخیر سازمان ملل متحد، 6.5 میلیون سوری در حال حاضر از ناامنی غذایی حاد رنج می‌برند درحالی‌که 4 میلیون نفر دیگر در معرض خطر ناامنی غذایی هستند. بحران طولانی‌مدت در سوریه سیستم کشاورزی را تخریب کرده است که قبلاً نقش حیاتی در اقتصاد ملی سوریه ایفا کرده است و حدود 20 تا 25 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. سطوح تولید در تمام سطوح کم است و نه‌تنها بر روی دسترسی به مواد غذایی تأثیر می‌گذارد، بلکه درآمد تقریباً نیمی از نیروی کار سوریه که بعدها وابسته به کشاورزی بود برای اشتغال

فائو و شرکای آن از زمان آغاز جنگ، حفاظت و بازگرداندن معیشت روستایی در مناطقی تحت کنترل دولت و مخالفان، از کل سوریه حمایت کرده‌اند.

برنامه‌های فائو به کشاورزان کمک کرد تا به‌اندازه کافی گندم را برای سالیان متمادی 1.7 میلیون نفر افزایش دهند. فائو همچنین از طریق برنامه‌های واکسیناسیون و درمان، بیش از 11 میلیون از حیوانات زنده مانده کشور را که قوی و سالم هستند نگهداری می‌کند.

در سال 2018، سازمان فائو ادامه داد: برای حمایت از خانواده‌های ناامن غذایی در سوریه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامداری صرفه‌جویی می‌کنیم.

 

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت