پنجشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹

لزوم تشکیل شورای راهبردی کمیته فناوری نانو

در جهت انسجام‌بخشی پروژه‌های موسسه‌های تحقیقاتی

 

khavazi

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی، شکل‌گیری ساختار شورای راهبردی کمیته فناوری نانو را برای انسجام‌بخشی به پروژه‌های پراکنده در موسسه‌های تحقیقاتی را ضروری دانست.

دکتر کاظم خاوازی در نشست هم‌اندیشی بررسی ساختار و کارکردهای شورای راهبردی کمیته فناوری نانو،‌ با ابراز خرسندی از تشکیل این شورای راهبردی،‌ ارائه مگاپروژه را از دیگر اقدام‌های مورد انتظار برشمرد و افزود:‌ ضرروی است این شورا در تعامل با بخش اجرا و با الگوبرداری از محصولات نانو در دنیا حداقل ۲ مگاپروژه کاربردی را در حوزه فناوری نانو نهایی کند.

وی با برشمردن سوابق همکاری این سازمان با سایر کشورها در زمینه توسعه تحقیقات کشاورزی، ارتباطات بین‌المللی سازمان با وجود تحریم‌های محدود کننده را مطلوب توصیف کرد و یادآور شد: در این شورا می‌توان از همفکری متخصصان حوزه علم نانو در دانشکده‌های فنی و مهندسی داخل کشور و سایر ظرفیت‌های بین‌المللی این حوزه بهره‌مند شد.

خاوازی با اشاره به تصویب استانداردها در زمینه تولیدات فناوری نانو که از جمله وظایف این شورا در نظر گرفته شده است، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی را با داشتن موسسه‌هایی که در زمینه صدور مجوز و وجود قوانین مربوطه مجرب هستند، را مرجع مناسبی برای بکارگیری این توانمندی دانست.

وی ابراز امیدواری کرد این شورا بتواند دستورالعمل‌هایی تدوین کند که حقوق مصرف کننده و تولید کننده بخش خصوصی توامان رعایت شود و بخش کشاورزی از آن منتفع شود.

در این نشست رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی هدف از برگزاری این نشست را هم‌اندیشی پیرامون ساختار، اهداف و وظایف شورای راهبردی فناوری نانو اعلام کرد.

دکتر نیراعظم خوش‌خلق سیما با اشاره به تدوین دستورالعمل شورای راهبردی کمیته فناوری نانو در کشاورزی، به تشریح وظایف کمیته پژوهش و فناوری و زیرکمیته‌های تجاری‌سازی و تصویب استانداردها پرداخت.

وی با اشاره به کارکرد این شورا در تعیین خط مشی و سیاستگذاری جهت دستیابی به اهداف برنامه راهبردی فناوری نانو ابراز امیدواری کرد این شورا بتواند در ترویج و فرهنگسازی توسعه به کارگیری فناوری نانو در کشاورزی موثر باشد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت