یکشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۸

عملیات حاصلخیزی خاک نیازمند ردیف اعتباری

 اکبری

مهندس علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه ششم توسعه، وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده است سالانه ۵۰۰ هزار هکتار عملیات بهبود وضعیت و حاصلخیزی خاک را اجرایی کند که نیاز به ردیف اعتباری دارد.

مهندس علیمراد اکبری در نشست مشترک مدیران معاونت آب و خاک و معاونت توسعه مدیریت و منابع در کرج، اظهار کرد: با عنایت به محدودیت منابع خاک توجه جدی به بحث خاک در کشور باید صورت گیرد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه ،وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده است سالانه ۵۰۰ هزار هکتار عملیات بهبود وضعیت و حاصلخیزی خاک را اجرایی کند که نیاز به ردیف اعتباری دارد.

اکبری گفت: ساختار معاونت آب و خاک با توجه به وظایف و ماموریت های آن باید تقویت شود.

وی با اشاره به این که شروع اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام درحال پیگیری است‏، خاطرنشان ساخت: برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۸ دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که پروژه زهکشی ۲۸۰ هزار هکتاری استان گلستان در حال پیگیری است، گفت که عملیات زهکشی تاکنون در ۳۴ هزار هکتار از اراضی این استان آن انجام شده است.

در این نشست مشترک‏، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: بیش از ۵۰ درصد پروژه های وزارت جهاد کشاورزی مربوط به اجرای طرح های آب و خاک است.

مهندس محمدرضا طلایی با اشاره به این که طرح های بسیار بزرگ و ارزشمندی در بخش آب توسط معاونت آب و خاک انجام شده است‏، یادآور شد: بحث خاک نیز مانند آب باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عنایات مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به بحث آب، باید از ظرفیت صندوق توسعه ملی در جهت پیشبرد طرح های آب و خاک استفاده مناسب شود.

طلایی تاکید کرد: ساختار نیروی انسانی در معاونت ها و سازمان ها باید مرتبط با حجم کارها و ماموریت های محوله باشد.

وی تصریح کرد: گسترش دولت الکترونیک در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت