یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

کنجاله کلزا جایگزین مستقیم کنجاله سویا 

 

kolza

دو شرکت خوراک دام انگلستان، به تازگی کلزا را به عنوان یک ماده تشکیل دهنده خوراک دام با پتانسیل واقعی برای برآورده ساختن نیازهای پروتئینی دام این کشور معرفی کرده اند.

 

شرکت Norvite بر روی کشت کلزا در داخل کشور و تهیه و تامین کنجاله کلزا بصورت ارگانیک متمرکز شده است و شرکت KW Alternative Feeds نیز بر روی افزایش پایداری در عرضه مواد پروتئینی، به ویژه برای گاوهای شیری متمرکز شده است.

انگیزه هر دو شرکت از جایگزینی کلزا، ضعف شدن پوند انگلیس در برابر ارزهای دیگر است، زیرا هزینه مواد تشکیل دهنده خوراک وارداتی را افزایش می دهد.

با توجه به این که تولید سویا در انگلستان کم است و چندین کارخانه بیوانرژی انگلستان نیز تعطیل شده اند که موجب کاهش تقریباً ٤٠٢ هزار تن خوراک تقطیری در سال شده است، شرکت KW کنجاله فشرده کلزا را به عنوان جایگزینی مناسب برای سویای وارداتی معرفی کرده است. این شرکت می گوید: کنجاله کلزا می تواند به عنوان جایگزین مستقیم برای کنجاله سویا باشد که علاوه بر افزایش تولید شیر، هزینه ها را ١٥٪‏ نیز کاهش می دهد.

 

پیوست -  خبرنگار اخبار سبز ایران:

گفتنی است مهندس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در نشستی که دکتر رضایی معاونت امور دام نیز حضور داشت در بحث تامین علوفه و نهاده های موردنیاز صنعت دام وطیور در شرایط تحریم ها با صراحت و البته نوعی کنایه به دکتر رضایی گفت: آقایان می گویند کنجاله کلزا همانند سویا مزیت و کیفیت تامین پروتئین برای خوراک دام و طیور را ندارد اما باید موسسه تحقیقات روی موضوع کار کند و آنرا عملیاتی کند تا بتوانیم از کنجاله کلزا بهره گیری بیشتر و بهتری برای جایگزینی سویا داشته باشیم.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت