پنجشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹

استقبال گسترده دامداران برای پرورش دام های سبک پربازده وارداتی

 

kousarr

مجتمع تولیدی اجداد سپیدان کوثر با ارائه برنامه های آموزشی؛ آمادۀ خدمت رسانی در عرصه ملی به تمام متقاضیان پرورش به روش صنعتی دام سبک می باشد.

پس از تهیه گزارشی مشروح از افتتاح رسمی مزرعه 3000 راسی گوسفند و بز پرتولید از نژادهای برتر جهان که در شمارۀ 196، اردیبهشت ماه 1397 در ماهنامۀ "صنایع زیرساخت های کشاورزی" چاپ و منتشر شد؛ استقبال گسترده، تماس ها و پرسش های مکرر دامداران از شهرهای مختلف کشور درخصوص میزان بازدهی و چگونگی پرورش دام های سبک نژادهای سرشناس وارداتی نظیر بزهای سانن و آلپاین و گوسفندهای سافولک، شاروله، رومن و ایل دوفرانس را به دنبال داشت؛ در این رابطه گفتگویی تلفنی کوتاهی (اختصاصی) با مدیرعامل شرکت اجداد سپیدان که واردات، تولید و تکثیر این نژادها را در کشور به عهده دارد انجام داده ایم تا اطلاعات تازه تری از وضعیت کنونی و توضیحات بیشتری از فعالیت های این مجتمع بزرگ را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

مهندس ترابی، مدیرعامل مجتمع تولیدی سپیدان کوثر به "خبرنگار اخبار سبز ایران" و در توضیح بیشتر فعالیت های این مجتمع تولیدی گفت: گروه کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر در ادامۀ موفقیت هایش در ایجاد زنجیره تولید در حوزۀ طیور و آبزیان توسط شرکت های تابعه، تصمیم به ایجاد زنجیره دام سبک گرفت و شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر با دارا بودن 6 واحد تولیدی و ظرفیت سالانه 5000 تن شیر و همچنین پرورش 60 هزار رأس بره در سال با واردکردن برترین نژادهای بز سانن و آلپاین و برترین گوسفندان نژاد رومن، بلانش، مسیف سنترال، سافولک، شاروله و ایل دو فرانس، کار تولید و تکثیر پرورش دام سبک را در سال 95 آغاز کرده است.

kousarrr

ترابی در مورد سابقه و جایگاه مجتمع سپیدان کوثر به خبرنگار ما گفت: شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر در عرصه های مهم اقتصادی و تولیدی کشور از سال 1395 در چارچوب سیاست های راهبردی سازمان اقتصادی کوثر و گروه کشاورزی این مجموعه دوراندیش، فعالیت خود را در زمینه های امنیت غذایی و تولید محصولات استراتژیکی کشور آغاز کرده است. مجموعه ای مترقی با جایگاه برتر در فضای اقتصادی و کسب و کار کشور در زمینه کشاورزی و دامپروری است.

ایشان یادآور شد: این شرکت با بهره گیری از تیم فنی و مبتکر با تمرکز در صنایع تولیدی و بازرگانی مرتبط در بخش، دارای قابلیت رقابتی داخلی و خارجی بوده و تعامل سازنده و مؤثری در اقتصاد ملی دارد. شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر با تشکیل هسته های خالص ژنتیکی نژادهای بز سانن و آلپاین و نیز برترین گوسفندان نژاد رومن INRA401 و بلانش مسیف سانترال BMC و نژاد شیری لاکن جهت پایه های مادری و نیز نژادهای پدری سنگین اصیل، همچون سافولک، شاروله و ایل دو فرانس قدم مهمی در راستای ایجاد سایت های صنعتی پرورش گوسفند و بز و تولید انبوه شیر و گوشت قرمز دام سبک برداشته است. وی گفت: در زمینه های تأمین خوراک، بهداشت و دارو، واکسن های تخصصی و نیز تجهیزات و ماشین آلات پرورشی و برنامه های آموزشی آماده خدمت رسانی در عرصه ملی به تمام متقاضیان پرورش به روش صنعتی دام سبک می باشد. مدیرعامل جوان و کوشندۀ این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: برنامه های بدیعی نیز در خصوص پرورش شتر سانان در سطح کشور را طراحی و در حال اجرا داریم.

مهندس ترابی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر فعالیت این شرکت در استان های تهران، مازندران، اردبیل و کرمانشاه با هدف گذاری ظرفیت 60 هزار رأس مولد گوسفند و بز در حال انجام است.

ایشان یادآور شد: جهت اطلاع دقیق در مورد دام های سبک برشمرده، علاقه مندان با مراجعه به سایت یا تماس با شرکت می توانند اطلاعات کاملی در مورد آنها کسب کنند.

وی با اشاره به هدف گذاری 60 هزار رأس در دستور کارگروه کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر، از فعالیت اجداد سپیدان کوثر در استان های مختلف نام برد و گفت: در استان مازندران واحدی با نام "پشرت" با ظرفیت10 هزار رأس داشتی و مولد، در اردبیل واحدی به نام" نمین" با ظرفیت 10 هزار رأس و همچنین در استان کرمانشاه واحدی به نام" دینور" در منطقه ای به همین نام باز هم با ظرفیت 10 هزار رأس و واحد "سعدآباد " در استان تهران با ظرفیت 5 هزار رأس در حال انجام و تکمیل ظرفیت هستند.

 

kousarrrr

این مدیر جوان اضافه کرد: دامداران در سراسر کشور و در اقلیم های متفاوت می توانند در کنار فعالیت های خود از نژادهای با توانائی تولید برتر جهت اقتصادی کردن سرمایه گذاری خود بهره گیری کنند. از سویی گسترش این فعالیت تولیدی با توجه به موضوع تحریم، حرکتی در مسیر تحکیم امنیت غذایی کشور، مقابله با کمبود گوشت قرمز و ایجاد درآمد بیشتر برای دامداران کشور است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت