یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

محوریت طرح احیای دریاچه ارومیه، بر مدیریت تلفیقی ارتقای ‏بهره‌وری آب!

 

 

urmia

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، بر ضرورت انتقال کامل دانش تحقیقاتی به حوضه دریاچه ارومیه تاکید کرد.

دکتر کاظم خاوازی در نشست گزارش عملکرد اقدام‌های آموزشی ترویجی حوضه دریاچه ارومیه، با تشکر از تلاش‌ها و زحمات صورت گرفته، گفت: استمرار فعالیت‌ها و بهره‌گیری از تمامی ظرفیتهای بخش‌های تحقیقاتی در حفظ و احیای دریاچه ارومیه ضروری است.

وی افزود: علاوه بر استمرار و ادامه برنامه آموزشی- ترویجی حوضه دریاچه ارومیه، یک برنامه جامع و جدید نیز با تعامل بخش‌های اجرایی و سازمان در این خصوص باید در نظر گرفته شود.

در این نشست، مجری ملی برنامه آموزشی ترویجی کمک به احیای دریاچه ارومیه، با تشریح ابعاد اجرایی و فنی برنامه و نتایج ‏حاصله و نیز اقدام‌های آتی ابراز کرد: محوریت برنامه بر مدیریت تلفیقی ارتقای ‏بهره‌وری آب استوار است که ضمن کاهش آب مصرفی برای کمک به احیای ‏دریاچه ارومیه بکارگیری بسته‌های آموزشی ترویجی سبب خواهد شد که ‏خللی در درآمد و معیشت بهره‌بردار به‌وجود نیاید.

دکتر توکلی افزود: اعتمادسازی، ‏ارائه مصادیق عینی و انتقال دانش از جمله فرآیندهای اجرایی برنامه محسوب ‏می‌شود.‏‏

بنابه این گزارش، نشست "گزارش عملکرد اقدام‌های آموزشی ترویجی حوضه دریاچه ارومیه" با ‏حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج ‏کشاورزی، دکتر مویدی معاون سازمان و رییس موسسه آموزش و ترویج ‏کشاورزی، دکتر زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان و دکتر توکلی ‏مجری ملی برنامه آموزشی ترویجی کمک به احیای دریاچه ارومیه، در محل سالن مروج موسسه آموزش و ترویج برگزار ‏شد.‏

لازم به‌ذکر است؛ برنامه آموزشی ترویجی کمک به احیای دریاچه ارومیه با ‏اعتباری برابر ۱۲۵ میلیارد ریال از سال زراعی ۹۷-۱۳۹۶ در سطح استان‌های ‏آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و کردستان در حال اجراست.‏

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت