چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

افزایش قیمت مواد غذایی جهانی در ماه مه

برای پنجمین ماه متوالی!!

 

کالری-غلات

فائو: احتمال کاهش در ذخایر غلات جهان

قیمت مواد غذایی جهانی در ماه مه برای پنجمین ماه متوالی افزایش یافت و تحت تاثیر شرایط نامساعد آب و هوایی، قیمت پنیر و ذرت نیز افزایش یافت.

 

چشم انداز منفی ذرت

در آخرین پیش بینی انجام شده توسط سازمان فائو در خصوص تولید غلات جهان در سال ۲۰۱۹اشاره شده است که تولید غلات با افزایش ۱/۲درصدی نسبت به سال قبل به ۲۶۸۵میلیون تن می رسد، که نشان دهنده یک کاهش شدید نسبت به پیش بینی های ماه مه در مورد تولید غلات می باشد که برآورد شده بود تولید غلات جهان ۲/۷٪افزایش خواهد یافت.

افزایش نقطه به نقطه سالیانه حاکی از افزایش تولید گندم و جو در جهان می باشد، اما تولید ذرت در سراسر جهان کاهش یافته است. انتظار می رود که تولید ایالات متحده نسبت به سال گذشته تا ۱۰٪کاهش یابد که این موضوع بخاطر سرعت بسیار کم کاشت ذرت به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی می باشد.

در حال حاضر پیش بینی می شود مصرف جهانی غلات در سال آینده به ۲۷۰۷میلیون تن برسد، که تا حدودی نسبت به پیش بینی ماه گذشته کاهش یافته اما هنوز هم ۱٪بیشتر از سال ۲۰۱۸/۱۹می باشد.

کاهش ذخایر غله جهان

بر اساس برآوردهای جدید تولید و مصرف غلات، ذخایر جهانی غلات در فصل جدید ممکن است تا ۳٪کاهش یابد و به ۸۳۰میلیون تن برسد. کاهش پیش بینی شده باعث می شود تا مقدار غلات ذخیره شده برای مصرف، کمتر از ۳۰٪کاهش داشته باشد که این موضوع همچنان به میزان عرضه نسبتا مناسب اشاره دارد.

همچنین پیش بینی می شود که صادرات جهانی غلات به ۴۱۴میلیون تن برسد که در مقایسه با میزان پیش بینی شده سال گذشته ۱/۴٪افزایش یافته است. این موضوع منجر می شود که تجارت گندم به حالت قبل برگردد و تقاضای واردات چندین کشور آفریقایی و آسیایی نیز بیشتر شود، همچنین انتظارات صادرات در منطقه دریای سیاه و اتحادیه اروپا نیز گسترش می یابد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت