چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تولید مجرد نیست ؛ باید از مصرف کننده حمایت شود!

 

enews etoolsfile کشاورزاتاق-2b9a66f2-8946-4793-b349-efe8a567feb4

به گزارش کشاورزی آینده جهان (کاج) به نقل از ایانا، مهندس عباس کشاورز در نشست تخصصی «رونق تولید در بخش کشاورزی و صنایع وابسته» که در اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، تصریح کرد: در سال گذشته برای چای، گوشت قرمز، کره و حبوبات درخواست ارز نیمایی کردیم که انجام شد و همچنین درخواست ارز نیمایی برای شکر و برنج را به دولت داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تقاضا نباشد، تولید سرکوب خواهد شد، افزود: تولید مجرد نیست و باید از مصرف کننده حمایت شود.

کشاورز با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از برخی کالاها سبب پائین آمدن قیمت آنها در بازار خواهد شد، ادامه داد: البته این موضوع برای تمامی محصولات صادق نیست زیرا در بعضی محصولات قیمت کالاهای واسطه ای به قیمت تمام شده محصول نهایی گره خورده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به محدودیت روزافزون بازارهای صادراتی اشاره و تصریح کرد: عمده صادرات کشورمان به عراق، افغانستان و آذربایجان انجام می‌شود.

کشاورز با تاکید بر اینکه صادرات به تولید نظم می‌دهد، افزود: صادرات امری است که به نفع صادرکننده و تولیدکننده است و همچنین جریانی برای انتقال تکنولوژی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه باید صادرات از موضوعات داخلی تفکیک شود، خاطرنشان کرد: در چنین جلساتی باید موانع صادرات را بررسی و در جهت رفع آن تلاش کنیم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره صادرات محصولات کشاورزی گفت: باید بررسی شود که چه کالایی از چه مناطقی و با چه حجم مصرف آبی صادر شود. بنابراین صادرات باید با توجه به شرایط موجود و بحث آب جهت دار شود.

کشاورز با اشاره به اینکه حضور فعالان اقتصادی باید در وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شود، تصریح کرد: تولید تنها قسمتی از فعالیت وزارت جهاد کشاورزی است و باید در این خصوص متخصصان اقتصادی کنار ما قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه میزان کود مصرفی کشور حدود ۲.۷ میلیون تن است، ادامه داد: ۲ میلیون تن تولید اوره کاملا داخلی است و در سایر کودها نیز بخشی در داخل تولید می شود و تنها حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن از این میزان وارد می‌شود که این مقدار نیز به تدریج داخلی خواهد شد.

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت