سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

راز تنفس و پاکی هوا در افزایش بهره وری تولیدات دام و طیور

 

eftkharii

پدیده تنفس یکی از رازهای خلقت و یکی از مشکلات پرورش موجودات زنده در سالن و فضاهای بسته است و میتوان گفت یکی از چالشهای عمده و اصلی در میان موجودات زنده بطور اخص پرورش دام و طیور ، تنفس در هوای پاک است .

افتخاری مخترعی در عرصه هوادهی برای سالن های مرغداری که اختراع خود را به ثبت رسانیده و تعدادی از مرغداران نیز سالن های خود را با این اختراع تجهیزکرده و با کمترین تلفات و ضریب تبدیل نه تنها در ایران بلکه در جهان مواجه شده اند گفت: با بررسی های بسیار مرغداریهای ایران در اقلیم های متفاوت و حتی بسیاری از کشورهای جهان در عرصه پرورش دام و طیور در سالنهای بسته به این نتیجه رسیدم که علاوه بر تمامی عوامل پایه ای پرورش ، تنفس مهمترین موضوع برای بهبود بهره وری تولید به شمار می رود.

بهترین سامانه هوادهی برای تنفس برتر طیور

افتخاری به خبرنگار ما گفت: اگر تمامی شاخص های اصلی اعم از نوع نژاد، تغذیه ، جیره مناسب و با کیفیت فراهم شود ولی زمینه تنفس سالم برای موجود زنده فراهم نشود بازدهی تولید و ضریب تبدیل، مطلوب نخواهدبود .

کاری که ما انجام دادیم و در عمل در بسیاری از سالنهای مرغداری به نتیجه رسیده است ، ارائه سیستمی است که امکان تنفس طیور یا هر موجود زنده پرورشی در سالنهای بسته را به بهترین شکل امکانپذیر می سازد.

افتخاری ادامه داد: این چالش تنفس تنها برای کشور ما نیست ، در تمام دنیا و حتی در مجهزترین سالنهای جهان این مشکل وجود دارد و باید گفت این سیستم ، به هیچ وجه الگوبرداری از هیچ کدام از سیستم های هوادهی در جهان نیست.

افتخاری در پاسخ سوال خبرنگار ما که پرسید ، عده ای معتقدند آنچه که شما می گویید ادعایی بیش نیست مگر می شود جهانی به این گستردگی تاکنون پی به راز تنفس در سیستم اختراعی شما نبرده باشد؟ گفت: قصد ندارم به دلایلی تمام جزئیات این سیستم را بازگو کنم در عین حال نمی توان جلو نظرات دیگران را گرفت ، آنچه که گفته ام و به عنوان یک اختراع و شیوه ای کاملا متفاوت معرفی می کنم در اجرای سالن های متعدد در اقالیم گوناگون موفق بوده است ، تلفات را کاهش داده است و معادله ضریب تبدیل را به نحو شگفت انگیزی پایین آورده است.

افتخاری در ادامه به خبرنگار ما گفت: این سیستم یک بسته یا پکیج است که اکسیژن لازم را درتمام طول دوره در اختیار دام و طیور قرار می دهد بطوریکه آنها در تمام طول دوره تنفسی عمیق و راحت و بدون گازهای آلاینده خواهند داشت . این سیستم برای انواع واحدهای پرورش دام و طیور قابل استفاده است.

از افتخاری مخترع سیستم هوادهی جدید سوال کردیم ، استقبال مرغداران و دامداران از سیستم شما چطور بوده است؟ ، گفت: دنیا در حال حاضر بطور همه جانبه ای به سوی تکنولوژی رفته است و استفاده از فناوریهای دانش بنیان رمز موفقیت و رقابت است؛ اگر صنعت مرغداری و دامداری ما میخواهد به سمت رقابت و بازار کاملا" آزاد برود برای بقا ، پایداری و رقابت چاره ای جز بهره گیری از فناوری های مدرن نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: سفرهای متعددی به کشورهای دنیا داشته ایم از کانادا ، انگلستان ، فرانسه ، آلمان ، هلند تا بعضی کشورهای آسیایی و از مزارع و مرغداریها و دامداریهای آنان ،همچنین بسیاری نمایشگاههای دام و طیور دیدن کرده ایم ؛ آنچه که ما اجرا کردیم خود یک تکنولوژی منحصربفرد است و در هیچ جای دنیا چنین سیستمی را سراغ ندارم و یقین دارم عمومی خواهدشد زیرا کاربران پس از استفاده از این سیستم متوجه تحول ، تغییر و افزایش بازدهی در کار خود می شوند .

افتخاری در انتهای مصاحبه اظهار کرد : آنچه که ما می گوییم فقط در عرصه آنچه که انجام داده ایم قابل درک است ، زیرا یک سیستم متفاوت میباشد و راز آن در ایجاد بهترین فضای تنفسی برای پرورش دام وطیور نهفته است؛ ما با این اختراع توانستیم مشکل هوا را در سالن بطور کامل و قطعی حل نموده و این مشکل را از صنعت دام و طیور حذف نمودیم.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت