پنجشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸

سمتگیری برای تحول در صنایع دام و طیور

 

826487

هوادهی و هوارسانی و تهویه یکی از مسایلی است که در صنعت دام و طیور همیشه برای صاحبان این صنایع بزرگ در دنیا مشکل ساز بوده است و مشکلات تنفسی همیشه در صدر بحرانهای کوچک و بزرگ در این صنعت خودنمایی کرده و می کند ، صاحبان عزیز این صنایع در ایران و جهان دائما آرزوی حل این مشکل را در سر می پرورانند؛ باید دید که این مشکل بزرگ حل شدنی است و می تواند روزی به پایان رسد.

یک صاحبنظر که در عرصه هوارسانی و تهویه ابتکارات و اختراعاتی دارد و در این زمینه موفق است به خبرنگار ما گفت: سیستم های هوارسانی را می توان به دو قسمت تقسیم کرد ، اول اینکه بتوانیم بهترین هوا را با اکسیژن کافی و بدون آلاینده در سالن ایجاد کنیم و دوم اینکه بتوانیم این هوای ایده آل را به درستی به طیور و دام اعمال نماییم و با توجه به درست بودن کار در هر دو قسمت مطمئنا" دام و طیور در تمام طول دوره پرورش یا نگهداری می توانند از بهترین هوایی که برایشان تدارک دیده شده ، بخوبی بهره مند گردند ؛ وی افزود که تنفس دام و طیور فقط از راه نای و ریه و جهاز تنفس نیست بلکه تنفس از طریق پوست نیز بسیار مهم است که ما این مهم را نیز در نظر داریم.

وی به خبرنگار ما گفت: سیستم هوارسانی و هوادهی و... در این صنعت بزرگ مشکلات فراوانی دارد و قابل اصلاح نیست و با تغییرات جزئی نمی توان نتایج لازم را بدست آورد بلکه برای ایده آل شدن سیستم هوارسانی باید سیستم های فعلی را کاملا" کنار گذاشت و سیستم نو را جایگزین کرد و فقط در این مورد است که می توان از این مشکل بزرگ بطور کامل رهایی یافت و در سالن ها و در تمام طول دوره دام و طیور می توانند از هوایی بسیار پاک و بدون گازهای آلاینده ، تنفسی راحت و عمیق داشته باشند.

این صاحبنظر همچنین با تحلیل اجزاء افزایش ضریب بهره وری برای تولیدی مقرون بصرفه به تحولات تکنولوژیکی در فرآیند تولید و پرورش موجودات زنده بطور کلی اشاره کرد و گفت : یکی از موارد مهم و اساسی در تولید موفق ، تغییر رویکرد تولیدکنندگان در چنین زمینه هایی است.

کشاورزی آینده جهان (کاج) بر آن است در کنار اخبار متعدد تولید ، از این پس سرفصل های علمی و عملی در عرصه تولید را به بحث صاحبنظران بگذارد که تولید بهینه به عنوان راهکاری استوار در مقابله با بحرانهای مختلف در تولیدات دام و طیور مورد غفلت قرار نگیرد.

98.8.20

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت