پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

نوآوری یک شرکت ایرانی در طراحی، ساخت و تولید انبوه ریزدانه کار

"سازه کشت کاوه بوکان"

تولید کنندۀ نمونه ملی سال 98 انتخاب و معرفی شد

 

SHilan-2500C

 

به نقل از پایگاه خبری کشاورزی آیندۀ جهان، شرکت "سازه کشت کاوه بوکان" به عنوان پیشکسوت ساخت ریزدانه کارها و انواع جدید و به روز کارنده های مکانیکی برای کلزاکاران، گندم کاران، کاشت حبوبات و دانه های روغنی و یونجه؛ امسال دستگاه کشت مستقیم (نوتیلج) کودکار- بذرکار کم خاکورز جدیدی طراحی و عرضه کرد که با استقبال قابل توجهی از سوی کشاورزان رو به رو شد.

در مراسم سی و چهارمین دورۀ انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی کشور در دی ماه 98 که با حضور ریاست محترم جمهور، سرپرست وزارت جهادکشاورزی و بسیاری از مسئولان ارشد کشور برگزار شد؛ شرکت سازه کشت کاوه بوکان به تولید کنندۀ ملی انتخاب و معرفی شد و موفق به اخذ لوح تقدیر از دست رئیس جمهور و مهندس عباس کشاورز، سکاندار جدید وزارت جهاد کشاورزی شد.

حاج آقا سیادت مدیرعامل این شرکت پیشکسوت دربارۀ مهمترین ویژگی های این ریزدانه کار که به نام دستگاه(کودکار- بذرکار) کشت مستقیم مدل شیلان شناخته می شود به "خبرنگار کشاورزی آیندۀ جهان" گفت: این دستگاه دارای کارنده های کفشکی از نوع کاردی بوده که قابلیت کاشت انواع بذور ریزدانه مانند کلزا و یونجه و غلات و حبوبات (گندم، جو، نخود، ذرت، سویا و...) را داشته و به دلیل داشتن کارنده هایی از نوع کاردی در بستری خاک ورزی حفاظتی (کم خاکورزی) انجام شده توانایی کشت را دارا می باشد و در سه مدل با عرض کارهای متفاوت تولید د موجود می باشد.

ایشان در مورد نوع شیلان 2500C این دستگاه افزود: دستگاخه شیلان C با سیستم کششی و چرخ ترانسپورتر حمل جاده ای با عرض 5/2 متر است و دارای مخزن های جداگانه کود و بذر و قابلیت کشت کود زیر بذر را دارا می باشد. گفتنی است این مدل امکان کاشت 2 کیلوگرم کلزا در هکتار را دارد و قابل کشش با تراکتورهای 110 قوۀ اسب جفت دیفرانسیل است.

گفتنی است؛ این دستگاه که نخست در نمایشگاه کشاورزی گلستان در اواسط مهرماه گذشته به نمایش گذاشته شد به رغم استقبال بهره برداران و کشاورزان کلزاکار گلستانی متاسفانه به دلیل کپی برداری توسط یک سازنده دیگر و از سوی دیگر عقد قرارداد انحصاری یارانه دار سازمان کشاورزی استان گلستان با همان سازنده به تعداد محدود 35 دستگاه؛ توفیقی که انتظار می رفت برای شرکت سازه کشت کاوه بوکان به همراه نداشت!

 

خبر از: جابری انصاری

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت