پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

شرکت دان و علوفه شرق؛

بعنوان کارخانه تولیدکنندۀ خوراک دام، طیور و آبزیان نمونه و برتر ملی انتخاب و معرفی شد

 

11

" جناب آقای بهرام ساتلیخ محمدی؛

دستیابی به امنیت غذایی کشور و رشد و شکوفایی کشاورزی این مرز و بوم، مرهون همت و تلاش والای خانواده بزرگ کشاورزی کشور است. ثمرۀ این تلاش ها نویدبخش آینده ای روشن و توسعه ای پایدار است.

انتخاب شما به عنوان کارخانه خوراک طیور و آبزیان در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی در سال 1398 را تبریک می گویم. توفیق روزافزونتان را از درگاه حق تعالی مسالت می نمایم."

این متن تقدیر نامه ای با امضای حسن روحانی است که ساتلیخ محمدی، مدیرعامل پرتلاش شرکت دان و علوفه شرق از دست رئیس جمهور گرفت تا تفاوت کیفی بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب و تجهیزات مدرن و به روز، تولید انواع محصولات، بسیار متنوع و با کیفیت بالا، رضایت مندی مشتری، دستیابی به بازارهای هدف داخلی و خارجی در سایه یک مدیریت توانمند بیش از پیش آشکار شود و این شرکت از میان تعداد قابل توجه کارخانه های تولیدکنندۀ خوراک دام و طیور؛ به عنوان نمونه ملی و برتر انتخاب و معرفی شود.

به بهانه کسب این موفقیت و آشنایی بیشتر با پیشینه و روند فعالیت شرکت "دان و علوفه شرق"، گفتگویی اختصاصی با مهندس محمدی، مدیرعامل این شرکت انجام داده ایم.

1-    خواهشمند است ضمن معرفی بیشتر خودتان توضیح دهید شرکت دان و علوفه شرق از چه سالی فعالیت خود را در آغاز کرده است؟

بهرام ساتلیخ محمدی، مدیرعامل شرکت هستم و شرکت دان و علوفه شرق به عنوان یک شرکت سهامی خاص در سال 1383 با هدف تولید انواع مکمل، کنسانتره و خوراک پلت صنعتی دام، طیور و آبزیان در شهرک صنعتی بیرجند تاسیس شد و با احداث کارخانه ای عظیم در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع فعالیت تولیدی خود را در سال 1386 آغاز نمود.

2-    لطفا به اختصار در خصوص توانایی های تکنولوژیکی کارخانه خوراک دام و طیور شرکت توضیح دهید؟ در صورت امکان به انواع و تنوع تولیدات شرکت دان و علوفه شرق اشاره کنید.

از آنجا که این شرکت تولید و عرضه محصولات با کیفیت مطابق با آخرین دستاوردهای علمی روز دنیا را آرمان و رسالت خود می داند، از همان ابتدا با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب در تمامی بخش ها، اجرای طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت توانست در کوتاه ترین زمان ممکن انواع محصولات را تولید کند. برخی از توانایی های تکنولوژیکی این شرکت عبارتند از:

بخش تولید:

استفاده از ماشین آلات مدرن و سیستم کنترل P.L.C(Programmable Logic Control)

و با بهره گیری از دستگاههای مکانیکی و الکترونیکی در کوتاهترین زمان ممکن و نهایت دقت پروسه تولید انجام می پذیرد و در پایان از کلیه فعالیت های تولیدی روزانه گزارش های ویژه کنترلی از سیستم کامپیوتری اخذ و ضبط می گردد. از طرفی نیز امکان تولید محصولاتی با فرمولاسیون سفارشی بنا به درخواست مشتری در اسرع وقت امکانپذیر است.

بخش سیلوهای مکانیزه ذخیره مواد اولیه:

از بخش های استراتژیک و حیاتی این شرکت، سیلوهای مکانیزه ذخیره مواد اولیه به ظرفیت 23،500 تن می باشد که ذخیره و نگهداری مواد اولیه مورد لزوم را در بهترین شرایط ممکن و به دور از هرگونه آلودگی محیطی تضمین نموده و امکان ارائه محصولات تولیدی را با کمترین نوسان قیمت فراهم می سازد.

بخش تحقیق و توسعه (R&D) و آزمایشگاه کنترل کیفی:

در آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت که مجهز به جدیدترین و دقیق ترین دستگاههای روز دنیا می باشد، کلیه مواد اولیه وارد شده به کارخانه در ابتدا نمونه برداری و پس از انجام آزمایشات لازم و کسب نتایج مورد قبول نسبت به صدور مجوز تخلیه اقدام می گردد. از طرف دیگر کلیه محصولات تولیدی نیز پس از نمونه برداری توسط کارشناسان مربوطه و انجام آزمایشات دقیق کنترل کیفی و صدور مجوز خروج، قابلیت عرضه به بازارهای مصرف را پیدا می کنند.

پرسنل بخش تحقیق و توسعه R&D از دکترین و کارشناسان ارشد و دامپزشکان متخصص این شرکت است که وظیفه نظارت و کنترل کیفیت محصولات تولیدی، کسب بازخورد و نتایج حاصله در بازارهای مصرف و در نهایت مطابق سازی محصولات با نیاز مشتری را بر عهده دارند. نتیجه عملکرد این بخش؛ تولید محصولات با بالاترین کیفیت و اقتصادی ترین قیمت ممکن است.

3-    گستره بازار و فروش محصولات شما در داخل کشور چه مناطق و استانهایی را شامل می شود؟ آیا صادرات هم دارید؟ به چه کشورهایی؟

شرکت دان و علوفه شرق براساس آخرین نتایج مطالعات علمی روز دنیا و با در نظر گرفتن نژادها و سویه های مختلف دام و طیور و همچنین براساس اقلیم های مختلف جغرافیایی کشور، فرمول های کاربردی مختلفی را تنظیم و محصولات مربوطه خود را به بازارهای هدف عرضه نموده است که نتیجه آن استقبال گسترده مصرف کنندگان در اقصی نقاط کشور بوده است.

این شرکت با نزدیک به 15 سال فعالیت علاوه بر حضور مستمر در بازارهای داخلی و کسب عناوین و افتخارات کیفی و مدیریتی متعدد از جمله پروانه کاربرد علامت استاندارد برای تمامی محصولات، کد بهداشتی بین المللی IR ، صادر کنندۀ برتر استان خراسان جنوبی طی سالهای متوالی، پس از شناسایی بازارهای هدف خارجی از سال 1389 صادرات محصولات خود را آغاز کرد و تاکنون به کشورهای تاجیکستان، افغانستان و عراق صادرات موفقی داشته است.

لازم به یادآوری است شرکت دان و علوفه شرق از سال 1392 تاکنون به عنوان صادرکننده برتر استان شناخته می شود و علاوه بر کسب افتخارات مختلف برای کیفیت محصولات و مدیریت، در سال جاری و در سی و چهارمین دورۀ انتخاب و معرفی تولیدکنندۀ نمونه ملی بخش کشاورزی به عنوان کارخانه تولید خوراک دام و طیور برتر کشور شناخته شد و از سوی ریاست محترم جمهور و سرپرست محترم وزارت جهادکشاورزی با اهدا لوح از این مجموعه تقدیر به عمل آمد. گفتنی است کسب این عناوین در سایه همدلی و همراهی هیات مدیره شرکت بویژه جناب آقای دکتر محمد جوانشیر و تمامی همکاران زحمتکش و پرتلاش این کارخانه امکانپذیر شد.

به منظور آشنایی با تنوع محصولات " کارخانه دان و علوفه شرق" لیستی از تولیدات و ویژگی های آنها را به نظرتان می رسانیم:

 

 

خبر از : جابری انصاری

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت