دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

 

آنچه سورگوم را در صدر جدول غنی ترین غلات قرار میدهد!

 

سورگوم

 

مزایای سورگوم دانه ای در خوراک حیوانات تک معده ای

 

سورگوم نه تنها ترکیب شیمیایی سودمندی دارد، بلکه برای طیور و مرغ ها ازنظرانرژی غنی ترین غلات به شمار می رود.

توجه به میزان رشد و مرحله تولید، با انطباق نسبت مخلوط تا 40٪ در مخلوط ها می توان اضافه کرد. برای مثال، توصیه می شود در مراحل اولیه نسبت مخلوط به حداکثر 30٪ محدود شود.

 

nemudar

ارزش انرژی ماده خشک سورگوم (قرمز)  برای خروس در مقایسه با ذرت (آبی) بر حسب کیلو کالری / کیلوگرم

 

 

سورگوم چه تاثیری بر کیفیت گوشت دارد؟ جا دادن سورگوم در تغذیه و خوراک طیور و مرغ در کیفیت ارگانولپتیک گوشت تاثیر اندکی دارد.

رنگدانه گزانتوفیلXanthophylls) ، که باعث می شود محصول نهایی زرد رنگ باشد، در سورگوم نسبت به ذرت کمتر است. گوشت ماکیانی (طیوری) که با سورگوم تغذیه شده اند در مقایسه با گوشت ماکیانی که با ذرت تغذیه شده اند، زرد کم رنگ است.

علاوه بر این برخی بازارها گوشت سفید را ترجیح می دهند، اما قابل ذکر است که حتی اگر رنگ گوشت تغییر کرده باشد، تاثیری بر طعم آن نخواهد داشت.

 

ترکیب شیمیایی سودمند

موسسه آروالیس (ARVALIS)، همراه با مجموعه فرانس آگری مر (FranceAgriMer)، هر ساله اقدام به تجزیه و تحلیل دانه سورگوم (ذرت خوشه ای) می کند. نتیجه گیری حاصله از این تحلیل ها، نشانگر این امر است که ترکیب شیمیایی سورگوم همانند غلات و حبوبات دیگر نظیر گندم و ذرت است. (جدول ۱: میانگین ترکیب شیمیایی سورگوم، گندم و ذرت(
محتوای نشاسته دانه که منبع انرژی است، 74 درصد ماده خشک سورگوم را تشکیل می دهد. این مقدار نشاسته بیشتراز نشاسته گندم و برابر با مقدار نشاسته ذرت است.
مقدار پروتئین سورگوم که به طور متوسط 11٪ است و می تواند بین 10 تا 12 درصد در بهترین حالت تغییرکند، یک مزیت بسیار بزرگ است.

ترکیب شیمیایی سورگوم، گندم و ذرت

ماده خشک ٪

سورگوم

گندم

ذرت

نشاسته

74

69

74

پروتئين

11

12

9

چربی

3

1,8

4,2

دیواره سلولی

8

11,5

9,5

میزان کلی قند

1,3

2,9

1,9

 

 

انتظار می رود سورگوم در سال ۲۰۱۹ رشد و توسعه چشمگیری یابد:

در اروپا حدود [۱۰ – ۵ ] ٪+ و در ایران ۴۰ ٪+

 

در مورد ایتالیا و اسپانیا، انتظارات بعمل آمده در رابطه با افزایش زمین های کشت پایین است.بیشترین میزان افزایش تقاضا برای بذر (مخصوصاً نوع زودرس) در اروپای مرکزی و بیشترین میزان افزایش زمین های زیر کشت در فرانسه خواهد بود (تقریباً ۱۰٪+).پیش بینی می شود میزان افزایش در مجارستان، رومانی و بلغارستان بین ۵+الی ۱۰+٪ باشد.در مناطق شرقی تر، یعنی در اوکراین و روسیه پیش بینی بعمل آمده در مورد میزان افزایش۱۰٪+ است.پیش بینی انجام گرفته در رابطه با افزایش سطوح زراعی در کل اروپا ۲۵۰۰۰هکتار است.در ایران انتظار می رود با کشت مساحتی در حدود ۶۵۰۰۰هکتار، میزان افزایش بیش از ۴۰٪ باشد.

 

اطلاعات متنوع:

شرایط اقلیمی:خشکسالی تابستان و پاییز ۲۰۱۸ و ادامه آن تا بهار ۲۰۱۹، مزرعه داران و کشاورزان را به سوی کشت محصولاتی مانند سورگوم که به آب کم نیاز دارند سوق داده است. علاوه بر این، در بعضی از کشورها مانند مجارستان یا رومانی، مقدارزیادی کولزا و گندم به دلیل خشکسالی در پاییز کشت نشد و زمین های زراعی برای کشت محصولات تابستانی خالی ماند. در مقابل منابع آبی ایران در نتیجه باران های سیل آسا پر شد که امری مهم در آبیاری محصولات کشاورزی است. بنابراین سورگوم به عنوان محصولی که امکان استفاده بهینه از منابع آبی را فراهم می کند، حائزاهمیت است.

بازدهی سال ۲۰۱۸سال گذشته در تمام ممالک اروپایی بازده سورگوم بین “خوب” الی “خیلی خوب” بود. این امر کشاورزان را برای کاشت این محصول تشویق می کند.

تنوع گونه: ژن ارائه شده از طرف تولید کنندگان اروپایی، هم به طور فزاینده ای پربازده تر بوده و هم با گونه های زودرس که پاسخگوی نیازهای ویژه هستند، نیازهای بازار را به نحو خیلی خوب تامین می کنند.
(خشک شدن سریع در پایان چرخه، بازده بالا، مقاومت در برابر خشکسالی.)

طولانی شدن دوره تناوب : سورگوم باعث طولانی شدن دوره کشت کشاورزان می شود. به این ترتیب با از بین رفتن علفهای هرز و شکسته شدن چرخه بیماریها، یک روش مبارزه موثر و مطابق با قوانین و الزامات اتحادیه اروپا ایجاد می شود.

 

تاثیرات مشهود برروی تکثیر وتولید بذر

افزایش عرصه های زیر کشت دراروپا، برنامه های تکثیر وتوسعه بذرکاران اروپایی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بدین ترتیب تولید کنندگان اروپایی پیش بینی هایی را درجهت افزایش عرصه تکثیر در سال ۲۰۱۹ انجام داده اند. ۵۲۰ هکتار در فرانسه ( ۴۴٪+)، ۳۵۰هکتار در مجارستان ( ۲۱۲٪+)، ۹۰ هکتار در اسپانیا ( ۶٪+) و ۸۵ هکتار در ایتالیا ( ۶۳٪+) افزایش، پیش بینی می شود.

 

بسیاری از کشورها اقدام به کشت سورگوم در ماههای فوریه و مارس کردند

سفرهای کاری بنیاد Sorgum ID به فرانسه، برگزاری کنفرانس در اسپانیا، برگزاری نمایشگاه و کنفرانس در اوکراین و … سبب شد تا تمامی تولیدکنندگان و دست اندرکاران در حیطه سورگوم بر میزان فعالیت های خود در ماههای فوریه و مارس بیافزایند.

بنیاد Sorgum ID در فرانسه، اشکال مختلف ارزیابی و استفاده از سورگوم در خوراک حیوانی را به شرکای روس و اوکراینی خود ارائه داد.

این انجمن از خبرنگاران و روزنامه نگاران متخصص در زمینه خوراک حیوانات و نیز از نمایندگان هلدینگ ها و شرکتهای بزرگ کشاورزی تشکیل می شد. (شرکتهای بسیار بزرگی که بر روی زمین های زراعی وسیع بین ۳۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ هکتار کار می کنند و در زمینه تولید گوشت قرمز و سفید و نیز شیر فعالیت می کنند.) شرکت کنندگان در برنامه سفر کاری فرصت یافتند تا ابعاد مختلف سورگوم فرانسوی را از مرحله تولید بذر تا استفاده نهایی آن از نزدیک ببینند.
سخنرانی و برنامه ای که مربوط به تولید بذر فرانسوی (ذرت و سورگوم) بود، سبب شد تا شرکت کنندگان ازمزایای ویژه بذرهای تولید شده در فرانسه آگاه شوند.
در جریان بازدید از موسسه فنی آروالیس، آزمونهای مقیاسه ای انجام گرفته بر روی طیور با استفاده از مواد خام متفاوت ازجمله سورگوم بررسی شد.
با شرکت Granéo که درمنطقه تورین (Touraine) واقع در مرکز فرانسه به تجارت سورگوم می پردازد، در رابطه با بازارهای مختلف و روش های خشک کردن و بهره برداری کردن ملاقات هایی انجام شد.
در شرکت کشاورزی دیگر در کنار مزایای سیلوی ذرت، مزایای سیلوی سورگوم نیز مورد بحث قرار گرفت .
سفر کاری با بازدید از شرکت “ایدنا” که خوراک دام تولید می کند به پایان رسید.
شرکت کنندگان از مفید و کافی بودن این برنامه در فهم مزیت های سورگوم و اشکال مختلف استفاده از آن ابراز رضایت کردند.


Sorgum ID 
 در زمان برگزاری کنفرانس در اسپانیا با ۲۰۰ کشاورز تعامل داشت

کنفرانس برگزار شده به تاریخ ۲۰ مارس در Benavente با استقبال گرم شرکت کنندگان مواجه شد. این امر نشانگر علاقه و توجه کشاورزان اسپانیایی به سورگوم می باشد. اسپانیا علی رغم استفاده زیاد از سورگوم به عنوان خوراک دام، در مساحتی به اندازه ۶۵۰۰ هکتار سورگوم خیلی کمی تولید می کند.( ۳۰ هزار تن، یعنی ۱۰ برابر کمتر از فرانسه). به این علت اسپانیا هر ساله ۰۰۰.۰ ۳۵ تن و بعضاً بیشتر از این رقم (در سال ۲۰۱۷ ، ۵۰۰ هزار تن) سورگوم وارد می کند. فرانسه با ۱۰۰ هزار تن تامین کننده مهمی است (فرانسه یک سوم تولیدات خود را صادر می کند . سایر تامین کنندگان عمده اوکراین و روسیه هستند.
امسال در بازار یک بازیگر جدید ظاهر شد. ۲۵۰ هزار تن سورگومی که در ایالات متحده آمریکا با هدف صادرات به چین تولید شده بود، به دلیل جنگ تجاری بین دو طرف ارسال نشد و به جای چین به اسپانیا فروخته شد. خوشبختانه این مساله تاثیری بر صادرات سورگوم فرانسه نداشت. چرا که تا پایان ماه ژانویه فرانسه توانست به بالاترین سطح صادرات سه سال اخیر دست یابد و ۶۵ هزار تن صادرات داشته است. به عبارت دیگر، در اسپانیا جا برای سورگوم فرانسه هنوز وجود داشت. کنفرانس برگزار شده در 20 مارس، روابط بین تولید کنندگان اسپانیایی و فرانسوی را تقویت کرد و زمینه را برای نیل به اهداف اتحادیه Sorgum ID و به طورکلی معرفی سورگوم فراهم کرد.

 

در اوکراین، ۲ کنفرانس و یک نمایشگاه توسط FNPSMS و Sorgum ID برگزار شد

نمایشگاه سالانه Agro Animal یکی از بزرگترین نمایشگاه های زراعی اوکراین است. بزرگترین گردهمایی بخش کشاورزی اوکراین بین روزهای ۱۹الی ۲۱ فوریه در کیف برگزار شد.

Sorgum ID درغرفه خود به کشاورزان، برنامه ریزی های مربوط به مشاغل مختلف، تکنیک های تولید و بازارهای مختلف فراهم شده توسط سورگوم را معرفی کرد.
سورگوم در اوکراین در مساحتی به اندازه بیش از ۴۵هزار هکتار تولید می شود، بنابراین پتانسیل توسعه آن در جنوب کشور که در تابستان آب وهوایی بسیار گرم و خشک دارد و تقریبا آبیاری نمی شود، بسیارمهم است. در چارچوب نمایشگاه (Agro Animal Show) کنفرانسی در رابطه با استفاده از سورگوم درخوراک دام ترتیب یافت. اولین سخنران این کنفرانس Hugues Chauveau، یکی از مهندسان موسسه گیاهی آروالیس بود که درباره انواع مختلف سورگوم خوراکی برای حیوانات و استفاده از آنها درخوراک گاو به ایراد سخنرانی پرداخت. دومین سخنرانی نیز توسط Charles-Antoine Courtois نماینده Sorgum ID انجام گرفت که در رابطه با مزایای افزودن سورگوم بر مخلوط خوراکی حیوانات تک معده ای سخن گفت. کمپانی های مشاوره ای بذر که عضو اتحادیه Sorghum ID هستند نیز در رابطه با انواع مختلف هیبریدهای موجود دراوکراین به ارائه اطلاعات پرداختند.
کنفرانس دوم از سوی Business France و در چهارچوب “روز فرانسه” برگزار شد. آنا کولاکاسکا نماینده FNPSMS به ارزیابی مزایای تولید بذر ذرت و سورگوم فرانسوی پرداخت و بر ویژگی های ژنتیک فرانسوی نظیرکارایی بالا، کیفیت و نظم خوب تاکید کرد.

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت